18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ohyda!

Są obrzydliwe i cuchnące. Plaga paskudnych robaków w Polsce

19.06.2019  12:33
Są obrzydliwe i cuchnące. Plaga paskudnych robaków w Polsce
Są obrzydliwe i cuchnące. Plaga paskudnych robaków w Polsce Fot: Urząd Miasta i Gminy Ogrodzieniec

Mieszkańcy gminy Ogrodzieniec w Śląskiem walczą z plagą ohydnych wijów. Robaki są cuchnące i bardzo utrudniają wszystkim życie. 

Gromadzą się w trawnikach, elewacjach budynków, a nawet w domach. Obrzydliwe, ogromne, śmierdzące wije. Wytrzymałość mieszkańców gminy Ogrodzieniec w Śląskiem już się kończy i nic dziwnego, to prawdziwa plaga!

Plaga wstrętnych wijów

Te stwory wyglądają jak obrzydliwi przybysze z kosmosu. Samorządowcy zlecili już chemiczne zniszczenie intruzów. Wszyscy mają nadzieję, że to rzeczywiście pomoże.

To planowane etapowe działania. Opryski chemiczne trzeba kilkukrotnie powtórzyć, aby przyniosły rezultaty - wyjaśniał "Dziennikowi Zachodniemu" Marek Kwoczała z wydziału zarządzania kryzysowego w Urzędzie Miasta i Gminy Ogrodzieniec.

Wije należą do krocionogów, a wyglądają jak gigantyczne, czarne robaki. Wydzielają bardzo przykrą woń i mają dziesiątki nóg. Jakby tego było mało, roznoszą one bakterie, które mogą wywoływać u ludzi choroby - m.in. zapalenie płuc i zaburzenia ze strony układu pokarmowego.

Dotknięcie wijów może skończyć się nawet zapaleniem skóry, eksperci radzą więc, żeby tych wstrętnych stworów nie dotykać w ogóle. 

Krocionogi rozprzestrzeniły się już na inne miejscowości - być może zaczną się wić po całej Polsce. Jedynym ich plusem (o ile nie występują w zastraszającej ilości) jest to, że spulchniają glebę. 

Przeczytaj więcej
Komentarze