18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ujawniono, co Rydzyk ma w garażu. Będziecie zaskoczeni

Redakcja
18.04.2018  13:25
Samochód Rydzyka
Samochód Rydzyka Fot: East News/JACEK DOMINSKI/REPORTER

Wróciła sprawa samochodów od bezdomnego.

Ojciec Tadeusz Rydzyk kontroluje fundację Lux Veritatis. Serwis money.pl prześwietlił jej majątek. Okazało się, że helikoptery i Maybachy to tylko plotki. Powołując się na dane Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPIK), ustalono, że fundacja posiada 24 pojazdy o łącznej wartości 500 tys. złotych.

W garażu Lux Veritatis znajdują się samochody ciężarowe (11), przyczepa ciężarowa oraz samochody osobowe (12). Są to m.in. Fiat 500 z 2014 roku, Toyota Auris z 2015 roku (3) i Toyota Hilux z 2016 roku o wartości 100 tys. złotych. Najstarsze auto jest z rocznika 1998. Redemptorysta może korzystać także z Volkswagena Craftera z 2010 roku i T4 z 1999 roku.

Nie wiadomo co ze słynnymi samochodami, które ojciec Rydzyk dostał od bezdomnego Stanisława. Prawdopodobnie darowizna trafiła do Radia Maryja lub poszła na sprzedaż.

Majątek Ojca Rydzyka - ile ma pieniędzy?

Samochody to jednak tylko część bogactwa Lux Veritatis. Nie ma żadnych zaległości finansowych. W samym 2016 roku wypracowała 30 milionów zysku. Posiada telewizję, geotermię i operatora komórkowego „w naszej Rodzinie”. Ma aktywa o wartości 188 milionów złotych. Sam sprzęt telewizyjny warty jest kilka milionów.  

W 2017 roku „Wprost” dotarł do sprawozdań finansowych biznesów Tadeusza Rydzyka i napisało, że redemptorysta dysponuje ogromnym majątkiem. Plasowałby go na 83. miejscu listy najbogatszych Polaków.

Gdyby 11 mln zł zysku netto wypracowanych przez biznesy ojca Tadeusza zestawić z wynikami spółek z podobnej branży, majątek zakonnika wyniósłby około 339 mln zł – napisało wprost.pl.

Teoretycznie toruński zakonnik nie posiada żadnego majątku i złożył śluby ubóstwa. Radio Maryja formalnie należy do zakonu redemptorystów.

ZOBACZ TEŻ: Jak przyjąć księdza po kolędzie? Nie wolno słychać Radia Maryja

Bezdomny dał Rydzykowi samochody:

 

Czytaj także