18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nagroda Darwina się należy?

Selfie zbiera śmiertelne żniwo. Setki ofiar

28.06.2019  16:11
Selfie zbiera śmiertelne żniwo. Setki ofiar
Selfie zbiera śmiertelne żniwo. Setki ofiar Fot: RAUL ARBOLEDA/AFP/East News

Nasze czasy są bardziej niż osobliwe. Ludzie zajmują się robieniem zdjęć samym sobie i jeszcze zgarniają za to pieniądze. Nie każda moda jest jednak rozsądna - ta na robienie sobie niebezpiecznych zdjęć zbiera już śmiertelne żniwo. 

Selfie - zdjęcie, które robimy samemu sobie. Wyobraźcie sobie, że przylatują do nas kosmici i widzą reprezentację ludzkość z telefonami w ręku, skierowanymi na własne twarze, strojących dziwne miny. Bylibyście z tego dumni? No cóż, okazuje się, że nie tylko kosmici złapaliby się za głowę widząc najnowszą modę.

Niebezpieczne selfie zbiera śmiertelne żniwo

Mowa o "niebezpiecznych selfie". Ludzie, aby zdobyć więcej fajków i serduszek, są w stanie zrobić bardzo wiele. Szybki kurs Photoshopa, adoptowanie najsłodszych zwierząt świata i tworzenie cukierkowych związków podpisanych: "#couplegoals" to jak widać za mało. Są tacy, którzy dla dobrego zdjęcia poświęcą nawet... życie.

Tak - niebezpieczne selfie to takie zdjęcia, które wyglądają co najmniej niepokojąco. Robione są w sytuacjach bezpośrednio zagrażających życiu, np. fotografowany kładzie się na torach albo stoi nad przepaścią. Oczywiście wszystko okraszone szerokim uśmiechem.

Jeszcze jeszcze jedna odmiana tego typu fotografii. "Selfie", które robi ktoś inny (więc już de facto nie selfie, ale wciąż dźwignia promocji w mediach społecznościowych) lub zdjęcie "powierzone" samowyzwalaczowi.

Można też dokopać się do zdjęć, które dają nam do myślenia, że najmłodsze pokolenie również "przepadnie" w tej modzie.

Warto dodać, że jest naprawdę wiele potwierdzonych przypadków śmierci podczas robienia sobie tego rodzaju zdjęć. Najwięcej ofiar selfie odnotowano w Indiach - jak dotąd w kraju tym na 1,3 miliarda mieszkańców przypada 800 milionów telefonów komórkowych. Podczas robienia selfie zginęło 159 osób (a więc ponad połowa wszystkich zgonów z tego powodu na świecie). Trochę szkoda kończyć żywot w takich okolicznościach. 

Prosimy i apelujemy - nie róbcie tego w domu. Jest naprawdę wiele innych sposobów na szeroko pojętą karierę. Lepiej nie znaleźć się na pierwszych stronach gazet jako śmiertelna ofiara nieudanego selfie.

Przeczytaj więcej
Komentarze