18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Alarm dla ludzkości

Śmiertelnie niebezpieczne choroby i zarazki. WHO OSTRZEGA!

24.11.2022  21:31
WHO ostrzega przed zarazkami
WHO ostrzega przed zarazkami Fot: Manop Boonjumnian/Shutterstock

WHO stoi na straży zdrowia naszego społeczeństwa. Ostatnio organizacja o światowym zasięgu ostrzega przed najbardziej niebezpiecznych zarazkami i chorobami. Włos na samą myśl staje dęba na głowie.

Zarazki, patogeny i choroby otaczają człowieka wszędzie, na każdym kroku i zawsze za nami w pewnym sensie podążają. Jakie najgorsze choroby mogą nas spotkać? Na to pytanie postanowiło odpowiedzieć WHO.

WHO publikuje listę niebezpiecznych chorób

WHO w czasie pandemii koronawirusa miało ręce pełne roboty. Teraz już nieco bardziej "na spokojnie" może się ponownie zajmować problemami, które dotyczą szeroko pojętego zdrowia publicznego.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) postanowiła zaktualizować listę najbardziej zabójczych patogenów. Znajdują się na niej poniższe dolegliwości:

  1. COVID-19
  2. gorączka krwotoczna krymsko-kongijska
  3. choroba wirusowa Ebola i choroba wirusowa Marburg
  4. gorączka Lassa
  5. zespół oddechowy Bliskiego Wschodu (MERS)
  6. zespół ostrej ciężkiej niewydolności oddechowej (SARS)
  7. choroba Nipah i choroba henipawirusowa
  8. gorączka doliny Rift
  9. Zika
  10. choroba X

Powyższa lista powstała w 2017 roku. Teraz WHO poinformowała, że rozpoczyna „globalny proces naukowy”, aby zaktualizować tę listę. Mają się na niej znaleźć wszystkie ważne choroby, na które nie ma do tej pory szczepionek i leków. Celem jest nadanie kierunku przyszłym badaniom naukowym, zwłaszcza w zakresie szczepionek, testów i leczenia.

Czekacie na to, by dowiedzieć się, jakie jednostki chorobowe z największą łatwością mogą, tak po prostu, odebrać Wam życie?

Czytaj także