18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Warto wiedzieć

Sok z buraka ma niesamowite właściwości. Warto go pić

16.05.2019  15:58
Sok z buraka ma niesamowite właściwości. Warto go pić
Sok z buraka ma niesamowite właściwości. Warto go pić Fot: EAST NEWS

Sok z buraka jest produktem, o którego dobroczynnych właściwościach nie wszyscy wiedzą. Jak się jednak okazuje - zdecydowanie warto go pić dla zdrowia i urody.

Sok z buraka dla większości osób nie jest elementem codziennej diety, a szkoda! Okazuje się, że ma on naprawdę wiele cennych właściwości i składników odżywczych, które mogą zagwarantować nam zdrowie na długie lata.

Sok z buraka to bomba witaminowa

Co możemy zrobić z buraków? W polskiej kuchni mamy całkiem dużo możliwości - np. możemy je zjeść jako barszcz czerwony, ćwikłę, możemy je ugotować, upiec lub spożyć na surowo. Przy takich dużych możliwościach aż dziwne jest, że do tej pory niewiele osób zna i spożywa najzwyklejszy w świecie sok z tych warzyw.

Warto wiedzieć, że jest on źródłem białka, cukru, cennych witamin i soli mineralnych. Co więcej, zawiera też substancje o działaniu antybakteryjnym, przeciwgrzybicznym i przeciwpasożytniczym. Jakie witaminy znajdziemy w takim soku? B9, C, A, E i K, a do tego sole mineralne potasu, magnezu, żelaza, fosforu, miedzi, wapnia i wielu innych. Dodatkowo jest to doskonałe źródło błonnika.

Takie bogactwo składników odżywczych zbawiennie wpływa na nasze zdrowie. W jaki sposób? Chociażby poprzez pomoc w przypadku infekcji bakteryjnych, wirusowych i spowodowanych nimi stanach zapalnych. Jest szczególnie polecany osobom chorym na anemię oraz nadciśnienie, ponieważ w naturalny sposób wspierają procesy krwiotwórcze i obniżają ciśnienie tętnicze. Dodatkowo mają świetny wpływ na światło naczyń krwionośnych. Jakby tego było mało sok z buraka jest bardzo nisko kaloryczny i można go pić niezależnie od rodzaju stosowanej diety.

Przeczytaj więcej
Komentarze