18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Somalijczyk zbudował w domu czołg. Stał się bohaterem kraju

Redakcja
30.01.2019  13:42
Jak zbudować czołg? Można to zrobić w wersji DIY w domu. Przemysł zbrojeniowy we własnym garazu jest możliwy. Przykład? Somalia i Abdullahi Mohamed

Somalia i pierwszy czołg DIY. Okazuje się, że taki wojskowy pojazd można zbudować samodzielnie w domu.

Somalia i technologia wojskowa domowej roboty. 27-letni mechanik Abdullahi Mohamed chciał pokazać, że w jego kraju rozwój technologii i budowanie pojazdów ma się całkiem dobrze. W tym celu zbudował czołg. Obeszło się nawet bez używania drogich materiałów. Wykonał pojazd z tego, co miał akurat pod ręką.

Chcę pokazać młodym Somalijczykom, że mogą budować fabryki i wytwarzać różne rzeczy. Wystarczą do tego ich ręce. Jeśli będziemy tworzyć razem, możemy przysłużyć się krajowi – powiedział Abdullahi Mohamed. (youtube.com/Ruptly)

Czołg okazał się sukcesem. Nie wygląda groźnie, ale na wideo widać jak jeździ ulicami Mogadiszu. Mohamed stał się ikoną dla Somalijczyków, ponieważ uświadamia ludziom na całym świecie, że Somalia nie jest krajem całkowicie zniszczonym przez długoletnią wojnę.

ZOBACZ TEŻ: Żołnierze pojechali po posiłki... czołgiem do restauracji

Somalia i niezwykły czołg własnej roboty:

Przeczytaj więcej
Komentarze