18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowa lista ciężkich grzechów. Niektóre są zaskakujące

Redakcja
28.03.2018  12:19
Spowiedź przed Wielkanocą
Spowiedź przed Wielkanocą Fot: East News/Adam Staskiewicz

Trybunał Pokuty i Kościół poszły z duchem czasu.

Katolicy ruszą tłumnie do spowiedzi przed Wielkanocą. Jak podaje epoznan.pl, lista grzechów jest jednak dłuższa niż wierni przypuszczają. Pojawiły się nowe grzechy ciężkie. Idąc do konfesjonału w Wielkim Tygodniu przed świętami wielkanocnymi lepiej to wiedzieć, bo niektóre są dość zaskakujące.

Do piekła można obecnie trafić m.in. za lobbing, hejtowanie w internecie, korzystanie z in vitro, przesadne bogacenie się, sprzedaż cnoty w internecie i znęcane się nad zwierzętami. To jednak nie koniec przewinień, o których katolicy powinni powiedzieć spowiednikowi.

Produkowanie niezdrowej żywności to również grzech z którego trzeba się wyspowiadać. Należy w konfesjonale przyznać się także do przekrętów finansowych, zatruwania środowiska, uczestniczenia w wyścigu szczurów o karierę. Antykoncepcja hormonalna i używanie antykoncepcyjnych wkładek domacicznych to również grzechy ciężkie.

Seks, aborcja i grzech

Zła wiadomość dla miłośników seksu z użyciem erotycznych gadżetów. Fani seksrobotów będą zasmuceni. Takie figle to również grzech ciężki. Są jednak gadżety, które mają pomóc m.in. powstrzymać dzieci przed onanizmem. Rozwiązaniem ma być antymasturbacyjny krzyż.

Jak podaje fakt.pl, są takie grzechy z których nie można dostać rozgrzeszenia. Aborcja, życie w konkubinacie to odstępstwa od wiary, których Kościół nie przebacza.

Jak informuje radiozet.pl, nowe grzechy powiązano z wywiadem regensa Penitencjarii Apostolskiej (Trybunał Pokuty) udzielonym w 2008 roku dziennikowi „L’Osservatore Romano”. Dziennikarze sporządzili na jego podstawie listę grzechów, która nie jest oficjalnym dokumentem kościelnym.

ZOBACZ TEŻ: Według Radia Maryja, taki seks jest zakazany. Marcin Prokop komentuje

facebook lista nowych grzechów ciężkich
facebook lista nowych grzechów ciężkich Fot: Facebook.com
Zagłosuj

Jak często chodzisz do spowiedzi?

Liczba głosów:

Czytaj także
Przeczytaj więcej