18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rozmiar ma znaczenie?

Średnia długość penisa na świecie. Polacy słabo w rankingu

05.06.2023  10:29
Srednia długość penisa na świecie. Polacy słabo w rankingu
Srednia długość penisa na świecie. Polacy słabo w rankingu Fot: Value Stock Images/east news

Średnia długość penisa w stanie erekcji zmierzona i zbadana. Internetowa apteka From Mars wykorzystała dane Google'a i ujawniła w którym kraju panowie mają największą męskość. Polskie penisy wypadły blado... ale Polacy mogą wkrótce poprawić swój wynik w rakingu "ptaszków". Czy jednak rzeczywiście rozmiar członka ma znacznie? 

Średnia długość penisa na świecie ujawniona i zbadana. Internetowa apteka From Mars sporządziła ranking „klejnotów” z 86 państw. Okazuje się, że męski członek europejski wypada blado na tle konkurencji. W pierwszej dziesiątce rankingu znaleźli się panowie tylko z jednego europejskiego kraju. Czy rozmiar członka ma wpływ na życie seksualne czy to jedynie stereotypy i kompleksy?

Średnia długość penisa w erekcji. Ile wynosi w Polsce?

Okazuje się, że najdłuższe penisy mają mężczyźni z Ekwadoru. Średnia długość penisa w stanie erekcji u Ekwadorczyka wynosi 17,6 cm. A jak sytuacja wygląda u Polaków?

 Na drugim miejscu, z wynikiem 16,6 znaleźli się obywatele Kamerunu, a na trzecim (16,5 cm) panowie z Boliwii. Potem kolejno: z Sudanu (16,47), Haiti (16,01), Senegalu (15,89), Gambii (15,88), Kuby (15,87), Holandii (15,87) i Zambii (15,78)

- podaje Super Express.

Polaków pokonali Francuzi z 11. miejscem w rankingu i średnią długością 15,74 oraz Włosi z 19. miejscem i średnią długością 15,35 cm. Średnia długość penisa w Polsce we wzwodzie wynosi wg. danych z Google  14,29 cm. Polaków pokonali Bułgarzy, Duńczycy, Białorusini, Australijczycy, Szwajcarzy. Udało nam się jednak zdeklasować Ukraińców, Amerykanów, Hiszpanów i Japończyków.

W którym kraju penisy są najkrótsze? Najgorzej wypadli mężczyźni z Kambodży. Średnia długość męskiego członka wynosi tam 10,04 cm.

Czy rozmiar ma znacznie? Farmaceuta Navin Khosla, który brał udział w zbieraniu danych z Google'a, uspokaja. Podkreśla, że rozmiar penisa bardziej martwi właściciela niż jego partnerki i partnerów seksualnych. Jednocześnie doktor Michael Eisenberg, urolog z Stanford University School Medicine, dodał, że na świecie rośnie średnia długość penisa w erekcji.

Penisy w Polsce coraz dłuższe. Wyniki badań

Według raportu "Seksualność Polaków 2011", który opracował seksuolog prof. Zbigniew Izdebski, w Polsce deklarowana przez badanych respondentów średnia długość członka to 17,26 cm. To dobra wiadomość. Podobne badania przeprowadzono 10 lat wcześniej i okazuje się, że członek przeciętnego Polaka wydłużył się o prawie 5 cm!

Jedne z pierwszych badań poświęconych długości męskiego członka przeprowadził w latach 1938-1963 amerykański Instytut Kinseya. Według danych z 1948 r. średnia długość członka u mężczyzn w wieku 20–59 lat w stanie zwiotczałym wynosiła 9,70 cm, po wyprostowaniu - 16,74 cm i od 12,7 do 16,5 cm w stanie erekcji. Przeciętny obwód członka w stanie erekcji wynosił 10-12,5 cm.

- wyjaśnia Poradnik Zdrowie.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje