18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragiczne skutki zmian klimatycznych

Straszliwa choroba może dopaść nas wszystkich. Nie ma odwrotu

31.07.2019  10:38
Straszliwa choroba może dopaść nas wszystkich. Nie ma odwrotu
Straszliwa choroba może dopaść nas wszystkich. Nie ma odwrotu Fot: PxHere

Jako społeczeństwo bardzo rozwinięte od jakiegoś czasu nie zmagamy się ze strasznymi chorobami. Jednakże zmienić się to może w najbliższym czasie, a wszystko przez globalne ocieplenie. 

Globalne ocieplenie da nam się mocno we znaki. Nie tylko temperatura będzie trudna do zniesienia, ale również zaczniemy zmagać się ze strasznymi chorobami, które przywędrują tu lada chwila.

Przywędrują do nas tropikalne choroby

Wszystko przez... komary. W wyniku zmian klimatycznych, stworzenia te zaczęły migrować i przenoszą groźne, tropikalne choroby na inne części świata. Działają błyskawicznie. Dla przykładu denga w Bangladeszu rozprzestrzeniła się w tempie zabójczym. Przez 24 godziny chorobę tę zdiagnozowano u ponad tysiąca osób.

To największa epidemia dengi w Bangladeszu, odkąd zaczęliśmy prowadzić statystyki, czyli od 2000 roku – mówiła Ayesha Akhter, asystentka dyrektora w Dyrekcji Generalnej Służby Zdrowia, którą cytuje CNN.

To właśnie denga może dorwać również nas. Na ten moment komary egipskie (aedes aegypti), które przenoszą wywołujący ją wirus, zaczynają się pojawiać w innych częściach świata - nic nie stoi na przeszkodzie, by trafiły również do Polski. Specjaliście ostrzegają, że może dojść do światowej epidemii. 

Denga objawia się gorączką oraz bólami głowy, mięśni i stawów, a także wysypką. Na wszelki wypadek po ugryzieniu komara lepiej się dokładnie obserwować. 

Przeczytaj więcej
Komentarze