18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zgubny nawyk

"Strzeliła" szyją kilka razy za dużo. Grozi jej paraliż do końca życia

25.08.2019  11:41
"Strzeliła" szyją kilka razy za dużo. Grozi jej paraliż do końca życia
"Strzeliła" szyją kilka razy za dużo. Grozi jej paraliż do końca życia Fot: Instagram

"Strzelacie" czasem ze swoich stawów? Lepiej uważajcie na ten nawyk - może się okazać, że zrobicie sobie nim straszną krzywdę. Pewna kobieta robiła tak z szyją i teraz grozi jej paraliż. 

23-letniej Natalie Kunicki z Wielkiej Brytanii grozi paraliż do końca życia. Dlaczego? Wszystko przez niewinne "strzelanie" szyją. 

Pewnego dnia Natalie zwyczajowo dla siebie "strzeliła" szyją. Tym razem straciła przytomność i w szoku obudziła się kilka minut później, leżąc na podłodze. Ku swojemu przerażeniu odkryła, że nie może ruszać nogami. 

Zgubne skutki "strzelania" szyją

Chociaż Natalie na co dzień jest ratownikiem medycznym, to tym razem ona potrzebowała pilnej pomocy. Jak się okazało w szpitalu, przez swój nawyk, kobieta nabawiła się udaru mózgu. Była w ciężkim szoku.

Jestem ratownikiem i nie zadzwoniłam pod numer alarmowy przez dziesięć minut, bo myślałam, że to nie możliwe, że mam udar. Powinnam zareagować inaczej. Przez każdą minutę udaru umiera coraz więcej komórek mózgu, więc nigdy nie powinno się go od razu wykluczać, tylko dlatego, że ktoś jest młody - opowiada Kunicki.

Okazało się, że Natalie "strzeliła" tego dnia szyją w złą stronę i uszkodziła w ten sposób jedną z tętnic. To doprowadziło do powstania zakrzepu, a ten następnie wywołał udar. Teraz kobieta przestrzega innych.

Ludzie muszą się nauczyć, że nawet jeśli jest się młodym, coś tak prostego może wywołać udar. Gdy to się stało, nie próbowałam nawet specjalnie strzelić szyją. Po prostu się poruszyłam - opowiada.

W jej przypadku udar może pozostawić po sobie ślad w postaci paraliżu. Istnieje zagrożenie, że kobieta nigdy nie będzie mogła już chodzić. Bardzo współczujemy. 

Przeczytaj więcej
Komentarze