18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Naukowcy ostrzegają

Superwulkan może zniszczyć ludzkość! Koszmarne niebezpieczeństwo

26.08.2019  15:35
Superwulkan może zniszczyć ludzkość! Koszmarne niebezpieczeństwo
Superwulkan może zniszczyć ludzkość! Koszmarne niebezpieczeństwo Fot: EAST NEWS

Pod powierzchnią parku Yellowstone znajduje się superwulkan, który jest w stanie zniszczyć całą ludzkość. Naukowcy ostrzegają, że może wybuchnąć w każdej chwili. 

Superwulkan znajduje się pod powierzchnią parku Yellowstone w Stanach Zjednoczonych. Gigantyczne pokłady płynącej tam magmy w przypadku wybuchu zgładzą całą ludzkość. Naukowcy ostrzegają, że jeśli dojdzie do tej katastrofy, nie będziemy mieli żadnych szans.

Superwulkan zagraża ludzkości!

Pokłady magmy w parku Yellowstone sięgają aż 8 km wgłąb ziemi. To dzięki nim turyści mogą korzystać z gorących źródeł i podziwiać uroki gejzerów. Mało kto jednak myśli, że te malownicze okoliczności przyrody stanowią dla nas wszystkich śmiertelne zagrożenie. 

Konsekwencje erupcji superwulkanu będą koszmarne. Badacze są pewni, że zagłada jest blisko, bowiem takie erupcje zdarzają się co kilkaset tysięcy lat. Naukowcy już teraz kombinują, jak jej zapobiec.

Gdyby ów wulkan wybuchł, doszłoby do wyrzucenia w atmosferę ton popiołu, które skutecznie zablokowałyby światło słoneczne, tworząc "nuklearną zimę". NASA ma pomysł, co zrobić, żebyśmy mieli szansę na ratunek. Naukowcy chcieliby wwiercić się do wnętrza superwulkanu i wpompować do środka wodę. Dzięki temu, panująca wewnątrz temperatura stopniowo by się zmniejszała.

Jeśli wwiercilibyśmy się w ten sposób, moglibyśmy stworzyć elektrownię geotermalną, która wytwarzałaby energię elektryczną za niezwykle konkurencyjną cenę – 0,10 dol. za kWh – informuje NASA.

Wytworzenie energii byłoby pożądanym "skutkiem ubocznym" takiego działania specjalistów. Miejmy nadzieję, że im się to uda.

Czytaj także