18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pierwszy taki przypadek

Sześcioraczki w Krakowie. Znamy szczegóły porodu i imiona maluchów

Malwina Kossela
21.05.2019  13:29
Sześcioraczki w Krakowie. Znamy szczegóły porodu i imiona maluchów
Sześcioraczki w Krakowie. Znamy szczegóły porodu i imiona maluchów Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

W Krakowie przyszły na świat zdrowe sześcioraczki. Mama i maluchy czują się dobrze. Prawdopodobnie dlatego lekarze postanowili zdradzić kilka ciekawych faktów dotyczących porodu i samych dzieci.

Do niesamowitego wydarzenia doszło wczoraj w Krakowie. Na świat przyszły zdrowe sześcioraczki - jest to pierwszy taki przypadek w naszym kraju. Dziś odbyła się konferencja prasowa, na której lekarze zdradzili nieco szczegółów z tego wyjątkowego porodu. Zdecydowanie tak rodzice maluchów, jak i opiekujący się nimi lekarze - mają powody do dumy.

Szczegóły wyjątkowego porodu

Jak podawaliśmy wczoraj, wyjątkowy poród miał miejsce w szpitalu uniwersyteckim w Krakowie. W 29. tygodniu ciąży lekarze podjęli decyzję o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. Do samego końca rodzice byli przekonani, że na świat przyjdzie pięcioro dzieci - tyle bowiem pociech zobaczyć można było na USG.

Jak przekazali lekarze dla każdego dziecka przeznaczony był na sali porodowej 3 osobowy zespół medyczny i niezbędny sprzęt medyczny. Kiedy okazało się, że w brzuchu mamy jest jeszcze jedna pociecha - trzeba było pilnie uzupełnić zespół i aparaturę. Cesarskie cięcie trwało 45 minut, a na sali łącznie znajdowało się... 40 osób!

Udało się to bardzo szybko i dzieci w komfortowy sposób zostały przyjęte na świat - podkreślał podczas konferencji neonatolog należący do zespołu zajmującego się mamą sześcioraczków - panią Klaudią.

Jakie imiona otrzymały sześcioraczki?

Szczęśliwie na świat przyszły cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Najmniejsze dziecko ważyło 800 gramów, a największe 1200 gramów. Szczęśliwi rodzice nadali im imiona: Filip, Tymon, Nela, Zofia, Kaja i Malwina. Mama i tata sześcioraczków mają już jednego 2,5 letniego synka, który towarzyszył kobiecie bardzo często, kiedy ta przez ostatni miesiąc ciąży przebywała w szpitalu.

Wiemy, że dzieci są w najlepszych rękach, w jakich mogą być. Ze swojej strony gwarantujemy im ciepło i to, że będziemy im okazywać miłość - mówił podczas konferencji prasowej pan Szymon, tata sześcioraczków.

Jeden z inkubatorów, fot. Jan GRACZYNSKI/East News
Jeden z sześciorga rodzeństwa, fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Aby pojąć, jak wielkim wydarzeniem są narodziny sześcioraczków, dodajmy, że rodzą się one raz na 4,7 miliarda ciąż. Całej rodzinie serdecznie gratulujemy!

Przeczytaj więcej
Komentarze