18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

czary mary

Księża wypędzą szatana z Polski! Otworzą akademię

14.06.2019  15:57
W Polsce powstanie szkoła egzorcystów
W Polsce powstanie szkoła egzorcystów Fot: Shutterstock

Diabeł czai się wszędzie, a Polacy masowo ulegają opętaniu! Jak pozbyć się demonów z ich dusz? Przez egzorcyzmy. A w tym pomoże nowa szkoła, która powstanie w Katowicach.

Akademia magii i czarodziejstwa... a przepraszamy, egzorcystów, zostanie otwarta w Katowicach. Nowa szkoła - dla każdego, kto zechce parać się wypędzaniem z dusz ludzkich złych duchów - to najnowszy pomysł polskich biskupów. O swoich planach opowiedzieli na zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu w Wałbrzychu.

Powstanie ogólnopolskie centrum kształcące egzorcystów - zapowiedział biskup Andrzej Czaja.

Egzorcysta + psychiatra = duet idealny

Jeśli obawiacie się, że księża będą chcieli leczyć z opętania osoby chore psychiczne, ksiądz Czaja uspokaja. Zapewnia, że do nadużyć takich nie dojdzie, bo egzorcyści współpracować będą też z psychiatrami i psychologami. Po to, by przypadkiem nie pomylić choroby z diabłem.

Egzorcyści powinni rozpoczynać właściwy obrzęd egzorcyzmu dopiero po uprzednim wykluczeniu przez specjalistów zaburzeń osobowościowych bądź psychicznych u osoby, która o to prosi. Biskup zaproponował, by powołać zespoły psychologów, które działałyby na szczeblu każdej diecezji, a z którym współpracowałby egzorcysta - podaje Katolicka Agencja Informacyjna.

giphy
Czytaj także