18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jak coś takiego przeżyć?

Sztuczna szczęka utknęła mu w gardle. Przerażające zdjęcie

18.08.2019  17:05
Sztuczna szczęka utknęła mu w gardle. Przerażające zdjęcie
Sztuczna szczęka utknęła mu w gardle. Przerażające zdjęcie Fot: Andrzej WRZESINSKI/East News

Przypadki medyczne niejednokrotnie przypominają scenariusze na świetne horrory. Pewien 72-latek, niestety, przekonał się o tym na własnej skórze.

Czasami do lekarzy trafią ludzie, których przypadki u niejednego wywołają gęsią skórkę. Tak jest chociażby tym razem.

Pewien 72-letni mężczyzna z Wielkiej Brytanii dobitnie przekonał się o tym, czym mogą być powikłania. Był on operowany na niezłośliwego guza w brzuchu. Operacja zakończyła się pełnym sukcesem i wydawać by się mogło, że senior zacznie się dzięki niej cieszyć życiem - nic bardziej mylnego.

Powikłania jak z horroru

Niedługo po operacji Brytyjczyk wrócił do szpitala, skarżąc się na rozmaite dolegliwości. Zauważył u siebie m.in. krew w ustach, trudności w oddychaniu oraz połykaniu. Lekarze zastosowali u niego antybiotykoterapię, a kiedy ta nie pomogła, zdecydowali się na dokładniejsze badania.

Wszystkich przeraziło zdjęcie rentgenowskie pechowego pacjenta. 

Źródło: British Medical Journal
Źródło: British Medical Journal Fot: Źródło: British Medical Journal

Tak, drodzy czytelnicy, wzrok Was nie myli. W gardle pacjenta tkwiła sztuczna szczęka. Do jej połknięcia doszło podczas operacji, kiedy to przygotowujący do niej pacjenta personel zapomniał o wyjęciu sztucznych zębów z jego ust.

Protezę trzeba było znowu usunąć operacyjnie. Mamy szczerą nadzieję, że tym razem już niczego nie zostawiono w ciele pacjenta.

Życzymy zdrowia!

Przeczytaj więcej
Komentarze