18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Krany w ruch

Tańsza i zdrowsza od wody butelkowanej. Kranówka ma same zalety

29.05.2019  14:15
Tańsza i zdrowsza od wody butelkowanej. Kranówka ma same zalety
Tańsza i zdrowsza od wody butelkowanej. Kranówka ma same zalety Fot: Pixabay

Jak się okazuje, kranówka ma same zalety, chociaż jest niesamowicie niedoceniana. Fakty są takie, że jest nie tylko tańsza od wody butelkowanej, ale i zdrowsza!

Kranówka to chyba najbardziej niedoceniany napój świata. Woda w naszych kranach jest tania i zdrowa - mimo tego, że pokutuje przekonanie o jej szkodliwości i o tym, że w jej wnętrzu dosłownie roi się od bakterii. Tak naprawdę nie ma żadnych przesłanek ku temu, by bać się jej spożywania.

Kranówka ma same zalety

Picie wody z kranu jest dobre dla naszego zdrowia i portfela. Z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Kalifornii udowodnili, że kranówka jest częściej testowana pod kątem składu chemicznego, potencjalnych zanieczyszczeń biologicznych i mikrocząsteczek plastiku od wody butelkowanej. Okazuje się z resztą, że konsumenci nie odróżniają smaku wody z butelki od takiej pochodzącej z oczyszczonych ścieków.

Za wodę w plastikowych butelkach rocznie płacimy 5 mld. złotych! Kranówka jest zatem 600 razy tańsza. Cóż za ulga dla naszych finansów. Tak naprawdę jedyny problem stanowi przełamanie wewnętrznego oporu po tym, jak całe życie powtarzano nam, że woda z kranu jest niezdrowa.

Poza tym, że jest najłatwiej dostępna. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, żeby się jej napić. Środowisko nam za tę zmianę podziękuje.

Przeczytaj więcej
Komentarze