18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czy wygryzie projekty Elona Muska?

Tesla ma mocną konkurencję. Oto nowy Polestar

Redakcja
07.03.2019  14:27
Tesla ma mocną konkurencję. Oto nowy Polestar
Tesla ma mocną konkurencję. Oto nowy Polestar Fot: materiały prasowe

Polestar 2 to nowa propozycja szwedzkiej marki, która należy do Volvo. Auto, podobnie jak tesla Elona Muska, jest w pełni elektryczne. Ma być jednak tańsze niż Tesla.

Samochód Polestar 2 zaprezentowany został podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Na pierwszy rzut oka to dość groźna konkurencja dla Tesli 3 produkowanej przez koncern Elona Muska.

Tańsze auto elektryczne

Ceny modelu Polestar 2 w wersji podstawowej mają zaczynać się już od 40 tys. euro. Droższa wersja to koszt ok. 60 tys. euro. Samochód jest w pełni elektryczny, wyposażony w dwa silniki o łącznej mocy ok. 400 KM.

polestar_2_006

Dzięki tej mocy Polestar 2 do setki rozpędzi się w blisko 5 sekund. Z kolei zasięg samochodu ma wynosić do 500 kilometrów według normy WLTP.

Samochód na Androidzie

Co ciekawe, Polestar 2 wyposażony będzie w system Android, którego obsługuje Google. To oznacza, że z poziomu komputera pokładowego będziemy mieli dostęp do map Google, sklepu Google oraz innych aplikacji. Plus Android będzie odpowiedzialny za większość rzeczy w samochodzie. Od sterowania radiem do klimatyzacji i innych funkcjonalności.

polestar_2_017

Konkurencja Tesli

W porównaniu do nowej Tesli 3 samochód marki Polestar prezentuje się dość konkurencyjnie. Cena Polestera jest niższa – Tesla 3 to koszt między 58 – 68 tys. euro. W kwestii zasięgów oba samochody wypadają podobnie, gdyż Tesla 3 na jednym ładowaniu przejdzie nawet 499 kilometrów (według norm EPA).

Przeczytaj więcej
Komentarze