18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Samozapłon doprowadził do eksplozji

Tesla wybuchła na parkingu [WIDEO]

24.04.2019  12:31
Tesla wybuchła na parkingu podziemnym
Tesla wybuchła na parkingu podziemnym Fot: Twitter/screen

Elon Musk może mieć poważne powody do zmartwień. Produkowane przez niego Tesle model S stają w płomieniach. Wideo z wybuchu samochodu obiegło świat.

To kolejny przypadek eksplodującej Tesli S. Tym razem jednak nie wiadomo, co mogło być przyczyną wybuchu. Na opublikowanym w sieci wideo wyraźnie widać, że w płomieniach staje zaparkowany samochód z wyłączonym silnikiem.

Samozapłon Tesli

Do zdarzenia doszło 21 kwietnia na jednym z podziemnych parkingów w Szanghaju. W sieci pojawił się nagranie z monitoringu. Samochód produkowany przez firmę Elona Muska najpierw spowija gęsty biały dym wydobywający się spod auta, a następnie widzimy dość potężną eksplozję. Wybuch spowodował, że spłonęła Tesla, ale też zaparkowane obok niej samochody innych marek. Nie wiadomo co dokładnie było przyczyną samozapłonu, ale wygląda na to, że mogły ją spowodować akumulatory znajdujące się w podwoziu pojazdu.

Chiński przedstawiciel Tesli poinformował, że w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a na miejsce szybko zostały wysłane służby ratownicze oraz przedstawiciel marki.

Tesle stają w płomieniach

Jak podają media, to nie jedyny przypadek Tesli, która stanęła w płomieniach. Wcześniej odnotowano już kilka takich sytuacji. Raz samochód zapalił się podczas ładowania. Za drugim razem pożar był wynikiem kolizji drogowej. Jaka przyczyna spowodowała wybuch zaparkowanej Tesli model S? Tego jeszcze nie wiemy.

Nie ma powodu do niepokoju

Być może wybuchające Tesle nie budują poczucia bezpieczeństwa wśród ich właścicieli, jednak według statystyk takie wypadki nie są anomalią. Również samochody z tradycyjnymi silnikami stają w płomieniach. Tutaj Tesla nie odbiega od średniej a statystyczna częstotliwość samozapłonów jest porównywalna.

Przeczytaj więcej
Komentarze