18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Inwazja jak z horroru

Toksyczne gąsienice atakują. Ludzie trafiają do szpitali!

Wojciech Kozicki
10.07.2019  21:10
Niebezpieczne owady atakują - toksyczne gąsienice paraliżują Niemcy
Niebezpieczne owady atakują - toksyczne gąsienice paraliżują Niemcy Fot: P&M snc di Pareti e Mangoni

Niemcy i inwazja jak z horroru. W Dortmundzie zostały zamknięte szkoły, ponieważ rozpanoszyły się tam toksyczne gąsienice. służby alarmują, że plaga korodówek dębówek stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt.

Toksyczne gąsienice Thaumetopoea processionea i inwazja w Niemczech. Plaga w Nadrenii Północnej-Westfalii zmusiła władze do ogłoszenia alertu, bo owady są niebezpieczne dla zdrowia. Zamykane są więc place zabaw i parki, ponieważ  gąsienice mogą wywoływać silne reakcje alergiczne. Co gorsza, włoski na ich ciele powodują poparzenia i są przenoszone przez wiatr.

Toksyczne gąsienice i niebezpieczne objawy

Eksperci ostrzegają, że przez ten gatunek nocnego motyla kolejne osoby mogą mieć objawy lepidopteryzmu. Może wystąpić toksyczne zapalenie skóry, atak astmy, na ciele mogą pojawić bąble, możliwe są duszności i wymioty.

Z tymi gąsienicami żartów nie ma. Jak podaje radiozet.pl, kilka tygodni temu z ich powodu zamknięto na 3 noce ruch na autostradzie A1. Wiadomo, że w Mülheim koło Düsseldorfu, 9 uczniów trafiło do szpitala po kontakcie z toksycznymi gąsienicami. Wiele osób ma z ich powodu problemy ze wzrokiem. W Wolfsburgu z powodu plagi odwołano nawet maraton biegowy i festyn.

Jak podaje "Berliner Zeitung", w czerwcu 31 dzieci, które uczestniczyły w wycieczce szkolnej do wodnego placu zabaw w Berlinie, potrzebowało pomocy medycznej z powodu reakcji alergicznej wywołanej przez włoski gąsienic.

Gąsienice zaczynają się również rozmnażać jak szalone w Wielkiej Brytanii. Przypominamy, że występują także w Polsce. Czy czeka nas inwazja?

Toksyczne gąsienice:

Przeczytaj więcej
Komentarze