18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Inwazja

Toksyczne gąsienice atakują. Są już w Europie

25.06.2019  07:47
Toksyczne gąsienice atakują. Są już w Europie
Toksyczne gąsienice atakują. Są już w Europie Fot: imago/blickwinkel/EAST NEWS

W Berlinie pojawiły się toksyczne gąsienice. Ich włoski mogą wywołać niebezpieczną reakcję alergiczną. Władze próbują z nimi walczyć. 

W Europie, a konkretnie u naszych sąsiadów, pojawiły się niebezpieczne larwy. W Berlinie obecnie jest prawdziwa inwazja toksycznych, niebezpiecznych gąsienic. Przez kontakt z nimi ucierpiało już 31 dzieci.

Toksyczne gąsienice wywołują m.in. swędzącą wysypkę i bardzo silne reakcje alergiczne. Owady te pokryte są włoskami, które stanowią naturalną ochronę ich ciał. To właśnie owe włoski i ewentualne ich dotknięcie - są niebezpieczne dla człowieka.

Toksyczne gąsienice atakują Berlin

Dzieci, które ucierpiały w wyniku kontaktu z gąsienicami, brały udział w szkolnej wycieczce do wodnego placu zabaw w berlińskiej dzielnicy Plänterwald. Szybko trafiły do szpitala z opisanymi wyżej objawami. W pierwszej chwili podejrzewano, że to woda była toksyczna, ale po badaniach okazało się, że winne są właśnie włoski toksycznej gąsienicy.

Owad-potwór opanował nie tylko Berlin, ale również inne, niemieckie miasta. Namnażaniu się gąsienicy sprzyjają panujące upały. Nietrudno wywnioskować, że wkrótce mogą się one znaleźć w Polsce. 

Gąsienic w Niemczech jest na tyle dużo, że w ciągu dnia potrafią skupić się w kłębowiska osiągające wielkość głowy dziecka. Władze Berlina starają się walczyć z inwazją, ale jak do tej pory żadne działania nie przyniosły oczekiwanych skutków. Gąsienice przestaną być niebezpieczne dopiero, kiedy przepoczwarzą się w motyle. 

Przeczytaj więcej
Komentarze