18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zgroza

Topniejące lodowce nas pozabijają. Powrócą zapomniane, straszliwe choroby

18.06.2019  07:51
Topniejące lodowce nas pozabijają. Powrócą zapomniane, straszliwe choroby
Topniejące lodowce nas pozabijają. Powrócą zapomniane, straszliwe choroby Fot: East News

Topniejące lodowce mogą na nas sprowadzić prawdziwą apokalipsę. Wieczna zmarzlina kryje w sobie tajemnice, które są naprawdę skrajnie przerażające. 

Topniejące lodowce to skutek gwałtownego ocieplenia, jakie zapanowało w Arktyce. Co ujawnią nam malejące warstwy lodu? Otóż poza skamieniałościami czeka na nas wiele strasznych niebezpieczeństw. Być może wypatrujemy końca świata z kosmosu, a ten jest tuż obok, na naszej planecie.

Oprócz skamieniałości z plejstocenu, czekają nas ogromne emisje węgla i metanu, toksyczna rtęć i... zapomniane choroby, które w tym momencie mogłyby dosłownie zdziesiątkować ludzkość. 

Topniejące lodowce nas pozabijają

Stopniowe, ale szybkie topnienie zmarzliny obudzi bytujące w niej mikroorganizmy. Mogą one stworzyć efekt, który naukowcy nazywają... bombą węglową.

Zaczną one rozkładać węgiel znajdujący się w glebie i uwalniać go jako CO2 lub metan, czyli gazy cieplarniane - donosi BBC. 

Najbardziej przerażające są jednak tajemnicze choroby, z którymi nie będziemy potrafili walczyć. Proces ich powrotu do świata już się zaczął. W 2016 roku grupa pasterzy reniferów zaczęła chorować, a ich objawy nie przypominały niczego, co znamy. Szybko pojawiły się pogłoski, ze to "zaraza syberyjska", z którą ostatnio mieliśmy do czynienia w 1941 roku. 

Okazało się, że był to wąglik, a zarażenie nastąpiło poprzez kontakt z rozmrożonymi zwłokami renifera. 

Z resztą, ta sama zasada obowiązuje w przypadku pochowanych w zamarzniętej ziemi zwłok ludzkich. Jeśli ktoś chorował np. na dżumę to w momencie rozmrażania jego zamarzniętego ciała może dojść do ponownego aktywowania się patogenów. Dlatego powrót takich strasznych chorób jak np. grypa hiszpanka lub ospa prawdziwa to tylko kwestia czasu.

Jeśli nie zahamujemy topnienia lodowców, czeka nas zagrożenie niemal tak samo mocne, jak uderzenie meteorytu w ziemię. 

Przeczytaj więcej
Komentarze