18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Biedny jak mysz kościelna?

Ujawnili jak mieszka Rydzyk. "Nie ma żadnych dochodów"

Wojciech Kozicki
07.02.2023  20:40
Ujawnili jak mieszka Rydzyk. "Nie ma żadnych dochodów"
Ujawnili jak mieszka Rydzyk. "Nie ma żadnych dochodów" Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Lux Veritatis, Telewizja Trwam, Radio Maryja, datki od wiernych geotermia, Maybach, szkoła w Toruniu… spodziewacie się, że majątek Tadeusza Rydzyka jest zatrważająco wielki? Media ujawniły gdzie i jak mieszka Tadeusz Rydzyk. Jest biedny jak mysz kościelna!

Ile zarabia Tadeusz Rydzyk i jaki ma majątek? Bóg raczy wiedzieć! Jednak O2.ok ujawnia gdzie i w jakich warunkach mieszka redemptorysta z Torunia. Okazuje się, że szef Radia Maryja nie stqawia na luksusu, a jego lokum jest skromne.

Majątek i dom Rydzyka. Bogaty zakonnik żyje skromnie?

Przypomnijmy, że w 2021 roku Rydzyk zeznawał przed sądem w Warszawie w związku ze sporem pomiędzy stowarzyszeniem Watchdog Polska i fundacją Lux Veritatis. Oświadczył wówczas, że utrzymuje go zakon i nie posiada żadnych dochodów. Teraz O2.pl pisze, że Tadeusz Rydzyk mieszka w domu zakonnym Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela w Toruniu. 

Budynek znajduje się w dzielnicy Bielany, tuż obok kościoła św. Józefa. Wzniesiono go w 1927 roku. Nieoficjalnie mówi się, że pokój Tadeusza Rydzyka jest skromnie urządzony. Sam budynek jest pilnowany przez monitoring i prywatną firmę ochroniarską.

W klasztorze, normalnie: łóżko, szafa, biurko, krzesło. Cóż więcej potrzeba? To i tak bardzo dużo. Jak przyjechałem do Torunia, to przez trzy lata co najmniej spałem na materacu. Nie było łóżka, nie było czasu się postarać, a współbraciom nie chciałem zawracać głowy - mówił przed laty redemptorysta. (O2.pl)

Czytaj także