18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Oto wielka tajemnica...

Piekło w konfesjonale. Tak księża radzą sobie z upałem

Wojciech Kozicki
16.06.2019  11:29
Ksiądz spowiednik i sposób na upały
Ksiądz spowiednik i sposób na upały Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

Lato daje Polakom w kość, dręczą ich tropikalne upały i duchota. Jak z gorącem radzą sobie księża w konfesjonałach? Zagadka została rozwiązana.

Upalna pogoda i temperatura przekraczająca 30 stopni Celsjusza nie oszczędzają nikogo. Ciekawi was jak z gorącem radzą sobie spowiadający księża? W konfesjonałach również jest gorąco i to nie z powodu grzechów, które wyznają wierni.

Opolski jezuita o. Grzegorz Kramer zdradził jak duchowny radzi sobie podczas spowiadania, gdy żar leje się z nieba. Nie jest to żaden cud, a po prostu pomysłowość i prosta technologia. W konfesjonale zainstalował wiatraczek.

Rozwiązaniem pochwalił się w mediach społecznościowych. Dodał, że „technika się przydaje”.

Luksusowe konfesjonały

Niektóre kościoły w Polsce wolą walkę z gorącem „na bogato”. Jak pisaliśmy niedawno, Bazylika Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej w województwie małopolskim na swojej stronie internetowej ogłosiła, że zamówiła nowe konfesjonały od włoskiej firmy. Są dźwiękoszczelne i klimatyzowane. Tanio nie było, ale przecież pieniędzy wiernych nie ma sobie co żałować...

Przeczytaj więcej
Komentarze