18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ewenement

Urodziła bliźnięta o różnym kolorze skóry. Niewyobrażalne

20.05.2019  10:33
Urodziła bliźnięta o różnym kolorze skóry. Niewyobrażalne
Urodziła bliźnięta o różnym kolorze skóry. Niewyobrażalne Fot: Instagram/@chi_aysia_jones

Bliźnięta o różnym kolorze skóry? Tak, to możliwe, choć niewyobrażalne. Natura jednak zdecydowanie potrafi zaskoczyć i pewna kobieta właśnie została mamą takich dzieci.

Bliźnięta kojarzą nam się z tym, że są do siebie podobne jak dwie krople wody. Natura jednak jest niesamowita i nie przestrzega naszych założeń i wyobrażeń. W Oklahomie pewna kobieta została mamą bliźniąt o różnym kolorze skóry!

Sarah Jones, mama niesamowitego rodzeństwa, od dawna chciała ponownie zaznać smaku rodzicielstwa. Niestety, jej poprzednie ciąże skończyły się poronieniami. Los wynagrodził jej to ostatecznie w dwójnasób - urodziła zdrowe bliźnięta: Malezję i Malachiasza. Ciąża z nimi również nie należała do najłatwiejszych. Sarah urodziła w 28. tygodniu. Wcześniaki po przyjściu na świat ważyły niespełna kilogram. Jednak nie to było w ich przypadku najdziwniejsze.

Bliźnięta o różnym kolorze skóry

Chociaż Malezja i Malachiasz mają jednego tatę to różnią się od siebie diametralnie. Nie są to jedynie subtelne różnice takie jak kolor włosów, oczu czy rozmiar nosa - bliźnięta mają inny kolor skóry!

Malezja to blondynka o jasnej skórze i niebieskich oczach, zaś jej brat bliźniak to brunet o ciemnych oczach i skórze.

Nikt nie mógł w to uwierzyć – wspomina obecnie szczęśliwa mama.

Swój wygląd bliźnięta zawdzięczają bardzo rzadkiemu zjawisku. Może ono spotkać zaledwie jedną na 500 mieszanych par rodziców. Co ciekawe, państwo Jones mają już dwójkę starszych dzieci z czego jedno również ma skórę jasną, a drugie ciemną - nie są one jednak bliźniętami.

Nasz kolor skóry jest określany przez wiele wariantów genów - co najmniej 20. Niektóre są nam znane, ale niektóre wciąż są zagadką (…) Niektóre z genów, które znamy, mają tendencję do występowania w dwóch lub więcej wariantach. Jeden z nich wytwarza ciemniejszy, a drugi jaśniejszy odcień skóry. To trochę tak, jak z talią kart. Wyobraź sobie, że jesteś w kasynie i otrzymałeś kartę z kartami, niektóre będą czarne, a niektóre czerwone – tłumaczy w BBC genetyk z Uniwersytetu w Edynburgu, Jim Wilson.

Szczęśliwym rodzicom serdecznie gratulujemy!

Przeczytaj więcej
Komentarze