18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mógł być cud, jest pomyłka

W kielichu zamiast wina whisky. Ksiądz przerwał mszę [WIDEO]

04.04.2019  11:00
Podczas mszy w kielichu było whisky zamiast wina
Podczas mszy w kielichu było whisky zamiast wina Fot: Wikpedia

Arcybiskup Malty Charles Scicluna został ofiarą nietypowego błędu. Podczas ceremonii Eucharystii, w trakcie mszy św. w katedrze w La Valletcie. Zamiast wina w kielichu natrafił na…whisky. Przerwał mszę, by wyjaśnić całą sytuację.

Z pewnością nie raz zdarzyło się Wam wypić coś, co wydawało się być innym trunkiem. Arcybiskup Malty, podczas odprawianej przez siebie mszy świętej, również padł ofiarą takiej pomyłki. W kielichu, zamiast wina mszalnego, znalazła się whisky.

Whisky zamiast wina

Arcybiskup Charles Scicluma o nieodpowiednim trunku dowiedział się dopiero w momencie, gdy próbował napić się z kielicha. To wprawiło go w sporą konsternację. Do tego stopnia, że przerwał mszę i postanowił wyjaśnić całe zajście. Niestety, to nie cudowna zamiana wina w whisky, ale pomyłka zakrystiana. Ten przyznał się, że przed mszą pomylił butelki wina i whisky.

W sieci pojawiło się wideo z całego zajścia, Widać na nim jak arcybiskup bierze łyk trunku znajdującego się w kielichu, a następnie odkłada naczynie i przez chwilę stoi oszołomiony. Następnie podaje kielich drugiemu celebransowi, który bierze już dwa łyki.

Przeczytaj więcej
Komentarze