18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Oszukali wszystkich

Widzowie w szoku! Uczestniczce teleturnieju WYBUCHŁA GŁOWA na antenie

22.05.2023  15:36
Głowa uczestniczki eksplodowała podczas "teleturnieju" BBC
Głowa uczestniczki eksplodowała podczas "teleturnieju" BBC Fot: Twitter @@mikeytibble

W Wielkiej Brytanii, w telewizji BBC, doszło do zarazem szalenie przerażającej, jak i niezwykle zabawnej sytuacji. Widzowie teleturnieju oniemieli z przerażenia, gdy jednemu z uczestników dosłownie eksplodowała czaszka na żywo na antenie. O co chodzi?

Nieświadomi widzowie byli zszokowani w zeszłym tygodniu, gdy głowa uczestnika eksplodowała podczas teleturnieju, który prowadził popularny w Wielkiej Brytanii aktor Lee Mack. Na antenie BBC w czwartkowy wieczór zaprezentowano pierwszy odcinek nowego programu „3 na 3” - quizu, w którym walczą ze sobą trzyosobowe zespoły. Jednak pod sam koniec teleturnieju widzowie mogli zobaczyć, jak osoba, która przebywa w dźwiękoszczelnym pudle, zostaje tam uwięziona, a po chwili jej głowa dosłownie eksploduje fontanną krwi.

Jak pewnie się już domyślacie, teleturniej nie był w rzeczywistości teleturniejem, lecz szeroko zakrojonym żartem twórców programu „Pod numerem 9”. To serialowa antologia historii z pogranicza komedii i horroru.

Niezwykła mistyfikacja w BBC. Uczestnikowi teleturnieju eksplodowała głowa?

Odcinek został zrealizowany w ten sposób, że nikt nie mógł spodziewać się, że ogląda coś innego niż teleturniej. Nawet w rozpiskach programu telewizyjnego nie ujawniono, że widzowie zobaczą horror. W rolę prowadzącego wcielił się popularny aktor i prezenter, a odcinek, aż do finału, był najzwyklejszym w świecie teleturniejem quizowym. Natomiast fanów „Pod numerem 9” poinformowano wcześniej, że najnowszy odcinek ich serialu będzie dotyczył kierowców autobusów miejskich. Twórcy zostawiali jednak widzom drobne poszlaki w formie niepokojącego zachowania uczestników. Jest bowiem zasugerowane, że uczestniczka Catherine posiada zdolność telekinezy i w ten sposób uwięziła i zabiła swoją matkę.

W pewnym momencie głowa jednej z uczestniczek eksploduje, a Lee Mack po prostu ucieka przerażony z planu. Serial „Pod numerem 9” jest imitowany nieustannie od 2014 roku i zdobył wielkie uznanie zarówno krytyków, jak i widzów. Produkcja otrzymała łącznie cztery nagrody BAFTA, w tym za najlepszy scenariusz i za najlepszy serial komediowy. Nie da się ukryć, że mowa raczej o czarnym humorze.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje