18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Strzeżcie się

Wielka miłość, ciężki koniec. Nigdy nie róbcie tego po rozstaniu

24.08.2019  15:01
Wielka miłość, ciężki koniec. Nigdy nie róbcie tego po rozstaniu
Wielka miłość, ciężki koniec. Nigdy nie róbcie tego po rozstaniu Fot: EAST NEWS

Kiedy mamy złamane serce, często nie myślimy logicznie. Warto jednak wystrzegać się niektórych rzeczy tuż po tym, jak rozstaniemy się z drugą połówką. 

Chociaż w momencie, w którym rozpada się związek, zakochani często czują, że wali im się na głowę cały świat - na ogół wcale nie jest tak źle. Nim jednak zaczniecie oceniać sytuację racjonalnie, warto poznać kilka prostych zasad, które uchronią Was przed większym cierpieniem.

Czego nie robić po rozstaniu?

Absolutnie nie należy rozpamiętywać swojej minionej już relacji. Czy naprawdę jakąkolwiek ulgę przynosi oglądanie wszystkich Waszych wspólnych zdjęć? Chyba niekoniecznie. Nie należy się katować, tylko zadbać o swój własny komfort. Na pewno będzie to pomocne.

Kolejnym słabym rozwiązaniem jest wmawianie sobie, że jest się do niczego. To nie z tego powodu rozpadają się związki - zwykle chodzi o to, że partnerzy nie są dobrani, ale absolutnie nie należy rozpatrywać tego w kategoriach takich, iż jedno z tej dwójki jest bezużyteczne. To tak nie wygląda.

Nie jest dobrym pomysłem, analogicznie - zrzucanie całej winy na partnera. To Wam nie wyszło, a nie jednostce - nie należy przelewać na jedną stronę wszystkich negatywnych emocji. W im lepszej atmosferze zakończycie relację, tym szybciej wrócicie do normalnego funkcjonowania. 

Błyskawiczne wejście w nowy związek, tuż po rozstaniu, jest zwykle proszeniem się o problemy. Podejmujemy pochopne decyzje, ponieważ czujemy się samotni i opuszczeni - w większości przypadków potem tylko czeka nas kolejne rozstanie. 

Żyjcie i dajcie żyć innym - ta zasada na pewno sprawi, że nie przeżyjecie najgorszych chwil Waszego życia. 

Przeczytaj więcej
Komentarze