18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ludzka kreatywność nie zna granic

Wlała benzynę do diesla. Auto wybuchło, kiedy odsysała ją odkurzaczem

16.08.2019  15:56
Wlała benzynę do diesla. Auto wybuchło, kiedy odsysała ją odkurzaczem
Wlała benzynę do diesla. Auto wybuchło, kiedy odsysała ją odkurzaczem Fot: Polizei Westhessen

Wlanie benzyny do diesla to prawie niemożliwa pomyłka, ale jednak są osoby, którym coś takiego się zdarzyło. Pochylmy się nad szczególnie jaskrawym przykładem tego, co niektórzy określiliby mianem głupoty.

55-latka pochodząca z Niemiec na długo zapamięta swoją pomyłkę. Kiedy chciała zatankować swojego volkswagena passata doszło do dramatycznej w skutkach pomyłki - zapominając o tym, że jej auto to diesel, wlała do niego benzyny.

Chociaż to zabrzmi dziwnie - nie ta kwestia była najgorsza. Spanikowana Niemka chciała możliwie szybko naprawić swój błąd. Co jeszcze dziwniejsze - w realizacji totalnie nielogicznego pomysłu, pomógł jej 20-letni pracownik stacji benzynowej, na której doszło do pomyłki.

Samochód stanął w płomieniach

Samochód 55-latka razem z pracownikiem stacji przepchnęli do znajdującego się obok odkurzacza, którym to Niemka... próbowała odessać benzynę z baku. To właśnie w trakcie tej zabójczej misji pojawiły się płomienie.

Tak samochód, jak i odkurzacz stanęły w ogniu. Policja wezwana na miejsce wypadku oszacowała straty na ok. 30 tys. euro, czyli ok. 130 tys. zł. Młody pracownik stacji, który pomagał kobiecie doznał również obrażeń ręki, ale wystarczyła mu pomoc udzielona na miejscu.

Nigdy nie powtarzajcie błędu tej kobiety. Nalanie benzyny do diesla to nie koniec świata - pod żadnym pozorem nie należy jednak odpalać silnika, kiedy do takiej pomyłki dojdzie. Jak najszybciej trzeba zadzwonić po pomoc drogową i odholować auto do warsztatu. Niech przykład z okolic Frankfurtu będzie dla Was nauką i przestrogą. 

Polizei Westhessen
Polizei Westhessen Fot: Polizei Westhessen
Czytaj także
Przeczytaj więcej