18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Cena zaskakuje

Włoska wyspa na sprzedaż

27.03.2019  10:29
Włoska wyspa wystawiona na sprzedaż
Włoska wyspa wystawiona na sprzedaż Fot: Wikipedia

Włoska wyspa Isola delle Femine to urokliwy atol pełen dzikiej przyrody oraz historycznych zabudowań. Właśnie został wystawiony na sprzedaż. Jego cena to równowartość willi w Toskanii lub apartamentu na Manhattanie.

Wyspa należy do arystokratycznej rodziny, która ze względu na problemy finansowe  i związane z nimi trudności w jej utrzymaniu, zdecydowała się na sprzedaż. Pierwsza oferta z ceną 3,5 miliona euro nie spotkała się z zainteresowaniem potencjalnych kupców, dlatego sprzedający zdecydowali się obniżyć oczekiwania finansowe. Teraz wyspa wystawiona została z ceną minimalną milion euro.

Zabytkowa wyspa

Teren jest też bardzo mocno naznaczony historią . Wyspa została zamieszkana już w okresie starożytnym, o czym świadczą zabytkowe ruiny powstałej w tamtym okresie wieży. Z kolei w czasie II wojny światowej wyspa najpierw została zbombardowana przez Amerykanów, a następnie wykorzystana przez nich jako placówka do patrolowania okolicy.

Raj dla miłośników przyrody

Obiekt znajduje się niedaleko Palermo, na morzu Tyreńskim, jest częścią morskiego rezerwatu przyrody pełnym fauny i flory z rzadkimi gatunkami roślin i rafą koralową. Dodatkowo, ze względu na niewielką obecność turystów, jest bardzo atrakcyjnym miejscem do nurkowania głębinowego i snorkelingu.

Nowe życie wyspy

Rodzina, która wystawiła wyspę na sprzedaż wierzy, że nowy właściciel terenu tchnie w niego nowe życie i odbuduje majestatyczną wieżę.

– Ta wyspa była skarbem naszej rodziny, ale nie ma sensu usilnie trzymać się czegoś, z czego już nie korzystamy – tłumaczy Paola Pilo Bacci, hrabina której rodzina jest właścicielem wyspy od XVII wieku

Przeczytaj więcej
Komentarze