18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabryczny scenariusz

Jak wyglądałaby wojna Polski z Rosją?

Wojciech Kozicki
26.06.2019  19:22
Jeśli Rosja napadnie na Polskę to będzie bardzo krótka wojna...
Jeśli Rosja napadnie na Polskę to będzie bardzo krótka wojna... Fot: Miasto Stołeczne Warszawa/Russian Foreign Ministry - МИД России

Nostradamus, Baba Wanga, ojciec Pio, Krzysztof Jackowski – ich wizje i przepowiednie nie są optymistyczne. Generalnie czeka nas apokalipsa, masakra i przede wszystkim III wojna światowa. Generał broni w stanie spoczynku Waldemar Skrzypczak również ma złe wiadomości, bo jego zdaniem Polska jest skazana na katastrofę. Zagładę może zafundować nam Rosja.

„Super Express” ostrzega, że III wojna światowa to coraz realniejsze zagrożenie, a konflikt USA-Iran może być początkiem globalnej masakry. Okazuje się, że Polska wcale nie jest przygotowana na wojnę, a potencjalny główny wróg , czyli Rosja, zmiótłby nas błyskawicznie z powierzchni ziemi.

Zobacz także

Wojna Polska-Rosja

SE.pl przeprowadził wywiad z Waldemarem Skrzypczakiem, który stwierdził, że Polska nie ma szans na obronę, a na wojska NATO nie mamy co liczyć. Jeśli napadnie nas Rosja, to Włochy i Francja nam nie pomogą, bo mają z Putinem swoje interesy.

Zdaniem Skrzypczaka Rosja błyskawicznie rozgromiłaby polską obronę wprowadzając do walki systemy radioelektroniczne, elektromagnetyczne, rakiety batalistyczne. Wróg byłby w stanie zakłócić systemy obronne i sparaliżować dowodzenie.

To jest najczarniejszy scenariusz, którego nie należy jednak wykluczyć. Gdyby Rosjanom udało się go zrealizować – wojna trwałaby kilka dni. W 2,3 dni mogliby dojść do Wisły, a w ciągu 8 – zagarnęliby całą Polskę – powiedział Skrzypczak. (SE.pl)

Wojna z Rosją

Skrzypczak już w 2018 roku w rozmowie z „Wirtualną Polską” ostrzegał, że Rosja może nas zmasakrować. Jego zdaniem obecnie żadna europejska armia nie ma szans z Putinem. Co więcej, już wtedy mówił o niewydolności NATO. Jego zdaniem niewiele pomoże też obecność wojsk amerykańskich w Polsce. Uważa, że gdy Rosja będzie dokonywać rzezi w Polsce, nasi sojusznicy będą podejmować jedynie działania dyplomatyczne.

W 2017 roku polscy wojskowi, przedstawiciele sił zbrojnych NATO oraz specjaliści z UE przeprowadzili symulację wojny Polski z Rosją. Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego udostępniła grę komputerową na specjalistycznej platformie, by realnie ocenić nasze szanse. Okazało się wówczas, że Polska miałaby szansę odeprzeć inwazję, ale musiałaby przy wsparciu zagranicznych sojuszników wystawić 100 tys. armię.

Zobacz także

Czy Polska może wygrać z Rosją?

Czytaj także
Przeczytaj więcej