18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wstrząsające nagranie z ataku na WTC. Opublikowano je po 17 latach!

Redakcja
07.09.2018  09:29
WTC atak 11 września Mark LaGanga wideo
WTC atak 11 września Mark LaGanga wideo Fot: youtube.com/WTCFOIAVideos

Przejmujący film został ujawniony na kilka dni przed rocznicą zamachu.

W sieci pojawiło się nieznane dotąd nagranie ataku na World Trade Center z 11 września 2001 roku. Nieopublikowany wcześniej materiał został ujawniony na kilka dni przed 17 rocznicą zamachu.

11 września 2001 – nowy film

Półgodzinny film stworzył operator kamery stacji CBS News, Mark LaGanga. Amerykanin był w samym centrum zdarzeń. Udało mu się zarejestrować m.in. wnętrze WTC 7, widok na południową ścianę WTC 7 tuż po upadku południowej wieży WTC 2, a nawet mrożący krew w żyłach moment upadku drugiej wieży. Wszystkiemu towarzyszą kłęby gęstego dymu i wszechobecny chaos.

Fragmenty nagrań Marka LaGangi były wykorzystywane już wcześniej, ale to pierwszy raz, gdy w sieci udostępniono surowy, pełny materiał w nieprawdopodobnej jakości - z odświeżonym dźwiękiem i obrazem. W ciągu zaledwie kilku dni film został odtworzony w serwisie YouTube już ponad 6 mln razy.

Zamach na WTC z 11 września 2001 roku to jedna z największych tragedii XXI wieku. W atakach życie straciło niemal 3 tysiące osób, w tym 6 Polaków. Do zamachu przyznała się Al-Kaida, na czele której stał Osama Bin Laden.

ZOBACZ TEŻ: Przeżyła trzy ataki terrorystyczne - historia jak z filmu 

Zamach na WTC - wideo Marka LaGangi

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze