18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Cenny produkt

Wylewasz wodę z ziemniaków? Popełniasz wielki błąd

15.05.2019  16:46
Wylewasz wodę z ziemniaków? Popełniasz wielki błąd
Wylewasz wodę z ziemniaków? Popełniasz wielki błąd Fot: Adam Burakowski/REPORTER

Woda z ziemniaków wydaje Ci się być zbędnym produktem ubocznym ich gotowania? Nic bardziej mylnego! Ma wiele właściwości, o których nie miałeś pojęcia i dla których nie warto się jej pozbywać.

Woda z ziemniaków to dla wielu osób zbędna rzecz, której nie warto zachowywać. Jak się okazuje, wylewanie jej do zlewu jest wielkim marnotrawstwem. Dlaczego? Otóż powodem tego jest fakt, że znajduje się w niej bardzo dużo cennych składników odżywczych, a do tego możemy wykorzystać ją na bardzo wiele różnych sposobów.

Woda z ziemniaków to prawdziwy skarb

Sprawdzi się ona nie tylko w kuchni, ale również w kosmetyce i podczas porządków w domu. Pierwszym i typowo kuchennym sposobem na spożytkowanie wody z ziemniaków jest ugotowanie na jej bazie zawiesistego sosu lub treściwej zupy. Skrobia zawarta w wodzie sprawi, że potrawy będą bardziej gęste, zaś zawarte w tym płynie minerały, takie jak np. potas, żelazo, magnez, wapń i liczne witaminy spowodują, że posiłek będzie wyjątkowo zdrowy.

Jeśli nie chcemy owej cennej substancji wykorzystywać w kuchni, to są jeszcze inne, wspomniane wyżej alternatywy. Zawarte w ziemniakach witaminy świetnie odżywiają włosy, a więc można wodę wykorzystać jako płukankę, która zdecydowanie przyprawi naszą fryzurę o połysk i być może przyciemni jej naturalny kolor.

Do tego woda ta świetnie oczyszcza cerę i może działać jak naturalny, bardzo niedrogi tonik. Jeśli jednak nie interesują nas kosmetyczne zalety substancji, możemy wykorzystać ją jako świetny środek do domowych porządków. Dla przykładu znakomicie usuwa ona uporczywie pojawiający się kamień i rdzę. To chyba naprawdę sporo powodów, dla których nie warto pozbywać się wody z ziemniaków.

Czytaj także