18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mamy szanse?

Wyliczyli szanse Polski na Euro 2020

29.03.2019  18:31
Jakie szanse awansu ma polska reprezentacja?
Jakie szanse awansu ma polska reprezentacja? Fot: Wikipedia

Portal „Football rankings” opublikował wyniki swoich symulacji dotyczących awansu do turnieju EURO 2020. Okazuje się, że reprezentacja Jerzego Brzęczka ma bardzo duże szanse na awans.

Z dotychczasowych potyczek o punkty, które mogą zagwarantować nam awans do EURO 2020, wychodziliśmy obronną ręką, choć wielu osobom brakowało w tych meczach dobrej gry. Liczy się jednak wynik, a ten był na naszą korzyść. Dzięki dwóm wygranym ( Z Austrią i Łotwą) reprezentacja Polski uplasowała się na pierwszym miejscu w swojej grupie.

Jakie mamy szanse na awans do EURO 2020?

Tymczasem portal „Football rankings” pokusił się o wyliczenie, jakie jest prawdopodobieństwo naszego awansu do turnieju. W tym celu przeprowadzili aż 10 tysięcy symulacji meczów, które zostały jeszcze do rozegrania. Okazuje się, że szanse na awans mamy całkiem spore, a wynoszą one dokładnie 88,35 procent.

Najlepsi Belgowie, Francuzi i Anglicy

Podobne symulacje przeprowadzone zostały dla innych krajów startujących w turnieju. Najlepiej wypadły reprezentacje Anglii, Francji i Belgii, które dostało niemal 100 procent szans na awans. Dalej w kolejności znaleźli się Niemcy i Hiszpanie. Z kolei szanse Polaków są podobne do reprezentacji Włoch. Uplasowaliśmy się też wyżej od Holandii i Szwajcarii.

Przed nami kolejne mecze

W grupie G, obok Polski znalazły się: Izrael, Macedonia, Słowenia. Austria i Łotwa. Z Austrią i Łotwą spotkania mamy już za sobą. Przed nami mecze z kolejnymi rywalami. Najbliższe z nich, z Macedonią, rozegrany zostanie 7 czerwca w Skopje. Trzy dni później, 10 czerwca, zmierzymy się na stadionie PGE Narodowym z Izraelem.  

Przeczytaj więcej
Komentarze