18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wypasiona szkoła

Zapisali do szkoły owce. Francja zbaraniała

Wojciech Kozicki
09.05.2019  11:31
Zapisali owce do szkoły - to efekt decyzji prezydenta Macrona
Zapisali owce do szkoły - to efekt decyzji prezydenta Macrona Fot: Twitter

Sądzicie, że w szkołach pełno jest baranów? Zapraszamy do Francji, tam na liście uczniów znajdują się owce. To nie żart. Zwierzęta zapisano do szkoły, by poradzić sobie z lokalnym kryzysem, który wywołała decyzja prezydenta Macrona.

System edukacji we Francji zwariował? Szkoła podstawowa w Crets en Belledonne u podnóża Alp zmaga się z niżem demograficznym, a jedna z klas miała zostać zlikwidowana. Wówczas w pozostałych liczba uczniów zwiększyłaby się z 24 do 26. Pojawił się problem, bo prezydent Macron wprowadził limit uczniów w klasie, który w tym przypadku zostałby przekroczony.

Konieczne było więc znalezienie nowych uczniów, by uratować najmniej liczną klasę. Pomysłowi Francuzi wpadli na pomysł, od którego można zbaranieć.

Jak podaje theguardian.com, na liście uczniów znalazło się 15 dodatkowych imion. Jednak przykładowi Saute Mouton i Baa-bete to nie ludzie, a owce. Każda z nich ma oczywiście swój akt urodzenia. Wzięły nawet udział w uroczystości zapisania ich do szkoły, na którą przyprowadził je pasterz z psem. Burmistrz w obecności dzieci i rodziców przyjął akty urodzenia zwierząt.

Owce w szkole we Francji:

Przeczytaj więcej
Komentarze