18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

NASA ostrzega

Zagłada nadciąga, Ziemię zniszczy Bóg Chaosu. Czas się kończy

19.08.2019  21:23
Zagłada nadciąga, Ziemię zniszczy Bóg Chaosu. Czas się kończy
Zagłada nadciąga, Ziemię zniszczy Bóg Chaosu. Czas się kończy Fot: Shutterstock

Koniec świata nadciąga, a stoi za nim Bóg. Nie ten, w którego wierzą ludzie różnych religii, choć też z nieba. Bóg Chaosu to gigantyczna asteroida, która za niespełna 20 lat może zniszczyć naszą planetę.

2036 rok może być tym ostatnim - alarmuje NASA. Naukowcy twierdzą, że właśnie wtedy w Ziemię uderzyć może gigantyczna asteroida 99942 Apophis zwana "Bogiem Chaosu". Ale śmiertelnie niebezpieczna skała pojawi się w okolicach naszej planety już wcześniej.

Koniec świata z winy "Boga"

"Bóg Chaosu" pędzi z ogromną prędkością w stronę Ziemi i za 10 lat minie ją o zaledwie 30 tysięcy kilometrów (w kosmicznej skali to mało). Gorzej będzie w 2036 roku.

Wtedy wielka skała, o średnicy 340 metrów, będzie powracać, niestety dla nas, nieco innym kursem. Bliskie spotkanie z Ziemią w 2029 roku sprawić bowiem może, że zmieni się orbita asteroidy. A stąd już krok od zagłady.

Oczywiście NASA nie zamierza patrzeć biernie na koniec świata i zechce go uniknąć. Zapewniają, że jeśli "Bóg Chaosu" zmieni swój tor i zmierzać będzie w naszą stronę, zrobią wszystko, by po raz kolejny zmienić kierunek jego lotu. Jak? Na przykład uderzając w asteroidę bezzałogowym statkiem kosmicznym. Oby im się udało.

Czytaj także
Przeczytaj więcej