18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rosjanie "posuwani" przez zimę. To WIDEO mrozi krew w żyłach

Redakcja
10.12.2018  12:57
Zima w Rosji jak w serialu "Gra o tron". Nagranie wideo jest hitem sieci
Zima w Rosji jak w serialu "Gra o tron". Nagranie wideo jest hitem sieci Fot: Youtube.com

Przeraża was zima w Polsce? W Rosji warunki pogodowe są znacznie trudniejsze. Niektórzy Rosjanie mają nawet problem, by wrócić do domu i wcale nie chodzi o upojenie alkoholem. Do sieci trafiło zaskakujące nagranie.

Rosyjski Norylsk (Syberia) to wyjątkowo nieprzyjazne miejsce. Tamtejsza zima na nagraniach, które trafiły do sieci, przypomina tą z serialu "Gra o Tron". Na wideo widać jak śnieżyca bez trudu przesuwa Rosjanina, który chce wrócić do domu.

Śnieżne tsunami i zamarznięte światło

Norylsk to jedno z najbardziej wysuniętych na północ miast na świecie. Występuje tam zjawisko „light pillars”, czyli „zamarznięte światło”. Tej zimy mieszkańcy musieli zmierzyć się także ze „śnieżnym tsunami”.

W Norylsku temperatura utrzymuje się poniżej zera przez prawie 300 dni w roku. Dochodzi nawet do -55 stopni Celsjusza. Do tego występuje tam silne skażenie. To miasto zostało uznane za najbardziej depresyjne na świecie.

ZOBACZ TEŻ: Rekordowe mrozy w Rosji. Zobacz, co się dzieje z oczami

Rosjanie kontra zima:

Rosja i zima w Norylsku:

Czytaj także