18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zimokalipsa w USA. Giną ludzie, kraj zamarza [GALERIA]

Redakcja
31.01.2019  11:48
To nie film katastroficzny - to zima w USA. Wir polarny i rekordowo niskie temperatury -  sa ofiary śmiertelne, loty samolów są odwołowywane.
To nie film katastroficzny - to zima w USA. Wir polarny i rekordowo niskie temperatury - sa ofiary śmiertelne, loty samolów są odwołowywane. Fot: Twitter.com/severe-weather.EU - zamarznięte jezioro Michigan

Szokująca prognoza pogody w USA i rekordowy atak zimy. Nawet zima w Rosji bywa łagodniejsza. To co dzieje się w Stanach Zjednoczonych, przypomina sceny z filmów "2012" lub "Pojutrze".

Tak jak zapowiadano, wir polarny uderzył w USA. Fala arktycznego powietrza ma do piątku paraliżować kraj. Już odwołano tysiące lotów, poczta w niektórych stanach nie dostarcza przesyłek, zamykane są szkoły. Jak podaje usatoday.com, odnotowano już 8 ofiar śmiertelnych. Niektórzy są znajdywani martwi na ulicach.

W Grand Forks (Dakota Północna) temperatura w środę rano spadła do 54 stopni Celsjusza poniżej zera. Z powodu mroźnego wiatru temperatura odczuwalna może być jednak znacznie niższa. W wielu miejscowościach służby zaapelowały do mieszkańców, by nie wychodzili z domów. W Wisconsin, Michigan i Illinois ogłoszono stan wyjątkowy.

Sparaliżowana została także kolej. W Chicago służby próbują ratować przed mrozem tory i zwrotnice. W tym celu je podpalają.

ZOBACZ TEŻ: Rosyjska zima - zamarzające światło i śnieżne tsunami [WIDEO]

Zima w USA - to nie film katastroficzny, to dzieje się naprawdę!

Przeczytaj więcej
Komentarze