18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie sprawdził się w roli trenera?

Zła passa Nawałki trwa. Właśnie został zwolniony

31.03.2019  13:44
Adam Nawałka został zwolniony z Lecha Poznań
Adam Nawałka został zwolniony z Lecha Poznań Fot: Wikipedia

Adam Nawałka został zwolniony z Lecha Poznań. Klub oficjalnie potwierdził te informacje.

Adam Nawałka w ciągu ostatniego roku nie radził sobie najlepiej. Najpierw blamaż reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata, teraz zwolnienie z Lecha Poznań.

Adam Nawałka zwolniony

Władze Lecha Poznań poinformowały w niedzielę na Twitterze o odsunięciu Adama Nawałki od pełnienia funkcji  pierwszego trenera. Jego obowiązki, co najmniej do końca sezonu, przejmie Dariusz Żuraw.

Jak podaje „Radio Zet”, klub poinformował także, że ma wielki szacunek dla Adama Nawałki i decyzja o odsunięciu go od obowiązków nie była łatwa. Argumentuje ją jednak słabymi wynikami drużyny oraz złą atmosferą w zespole.

Zła passa Nawałki

Adam Nawałka złą passę ma od ubiegłorocznym Mistrzostw Świata w Rosji, w których polskiej reprezentacji nie udało się wyjść z grupy. Wypadła wtedy na tyle słabo, że pod adresem drużyny jak i trenera pojawiło się wiele negatywnych komentarzy.

Po złożeniu rezygnacji z funkcji trenera reprezentacji narodowej, Adam Nawałka w listopadzie ubiegłego roku trafił do Lecha Poznań. W tym czasie, w 11 meczach ligowych drużyna pod wodzą Adama Nawałki odniosła 5 zwycięstw, 5 porażek i 1 raz zremisowała. Za to już w rundzie wiosennej Lech Poznań wygrał jedynie dwa z siedmiu spotkań. To właśnie te wyniki są prawdopodobnie bezpośrednią przyczyną odsunięcia Nawałki.

Przeczytaj więcej
Komentarze