18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kosmiczne pieniędze do wzięcia

"Złota asteroida" blisko Ziemi. NASA planuje niezwykłą misję

Wojciech Kozicki
27.06.2019  18:44
Kosmiczna skała, kosmiczne pieniądze - zbudujemy kopalnie w kosmosie?
Kosmiczna skała, kosmiczne pieniądze - zbudujemy kopalnie w kosmosie? Fot: Youtube.com

Złoty pociąg nie został odnaleziony, ale w zasięgu jest znacznie większe bogactwo. NASA rusza w pościg za niezwykłym kosmicznym obiektem. „Złota Asteroida” może sprawić, że każdy na Ziemi będzie bogaty.

Tym razem skała z kosmosu nie oznacza końca świata, a raczej niewyobrażalne bogactwo. Jak podaje mirror.co.uk, asteroida 16 Psyche zawiera ogromne pokłady metali ciężkich. NASA oczywiście zamierza sięgnąć po kosmiczny skarb i planuje misję na 2022 rok. Specjalna sonda ma wówczas pobrać próbki gruntu i dostarczyć je na Ziemię.

Naukowcy i firmy mają chrapkę na złoża, z których głównie składa się 210-kilometrowa asteroida. Ich zdaniem znajdują się tam złoto, żelazo oraz nikiel. Szacuje się, że Psyche 16 jest warta nawet 8 kwadrylionów dolarów! Firmy zajmujące się wydobyciem zacierają już ręce i o mówią o nieskończonych możliwościach. Spółka Asteroid Mining Corporation planuje już zbudowanie specjalnego statku kosmicznego, który będzie wyłapywał nieduże asteroidy, by pozyskać z nich kopaliny.

Asteroida 16 Psyche to również kopalnia wiedzy. Naukowcy chcą potwierdzić, czy jest ona fragmentem rdzenia planety. Pozwoliłoby to dowiedzieć się wiele np. na temat początków Ziemi.

Nie brakuje jednak specjalistów, którzy ostrzegają przed przeniesieniem przemysłu wydobywczego w kosmos. Ich zdaniem, jeśli ludzkość będzie starała się budować kopalnie na obiektach kosmicznych, może to wyczerpać zasoby kopalniane na Ziemi nawet w 60 lat.

Zobacz także

Asteroida 16 Psyche to kopalnia złota?