18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prosty i skuteczny

Zrób własny płyn odstraszający kleszcze. Ma jedynie trzy składniki

29.05.2019  12:26
Zrób własny płyn odstraszający kleszcze. Ma jedynie trzy składniki
Zrób własny płyn odstraszający kleszcze. Ma jedynie trzy składniki Fot: Pixabay

Płyn odstraszający kleszcze, który możesz zrobić w domu? Nic prostszego! Wystarczy poświęcić na jego wykonanie kilka chwil i wykorzystać trzy proste składniki.

Kiedy zaczyna się robić ciepło - pojawiają się pierwsze owady, które skutecznie utrudniają nam życie. Szczególnie przykre jest spotkanie z pajęczakiem, który może zarazić nas boreliozą - czyli z kleszczem.

Ponieważ lepiej zapobiegać niż leczyć, a zwłaszcza teraz, kiedy nadciągają ogromne, afrykańskie kleszcze - warto poświęcić kilka chwil i wykonać płyn, który te nieprzyjazne pajęczaki odstraszy skutecznie.

Prostu płyn odstraszający kleszcze

Jak go zrobić? Wystarczy przygotować: 1/3 szklanki wody destylowanej, 1 łyżkę wódki, 40 kropli olejku eterycznego z geranium oraz buteleczkę z atomizerem. Najlepiej, żeby naczynie było wykonane z ciemnego szkła.

Wystarczy wszystkie wymienione wyżej składniki wlać do naczynia, energicznie wstrząsnąć i... już! Gotowym płynem należy spryskiwać odzież, skórę i włosy, a kleszcze będą trzymały się od nas z daleka. Można również popryskać nim swoje wychodzące na dwór zwierzęta.

Czytaj także