18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kucyk lubi się przelecieć?

Koń w samolocie. Miał ważną misję [WIDEO]

Wojciech Kozicki
03.09.2019  10:53
Koń w samolocie - nietypowy pasażer American Airlines
Koń w samolocie - nietypowy pasażer American Airlines Fot: Instagram

Przewożenie zwierząt w samolocie nikogo chyba nie dziwi. Kot, pies, kanarek, wąż… ale pasażerka American Airlines posunęła się znacznie dalej. Na pokładzie samolotu z Chicago do Omaha podróżował koń.

Panie pilocie, koń w samolocie! Szary kucyk Flirty podróżował liniami lotniczymi w USA i okazuje się, że miał pełne prawo, by się przelecieć. Przeszedł odprawę na lotnisku i został przywitany na pokładzie, bo miał specjalne zadanie. Gdy samolot oderwał się od ziemi, można powiedzieć, że ruszyli z kopyta.

W Stanach Zjednoczonych dozwolone jest, by osoby cierpiące np. na depresję podróżowały ze zwierzęciem dającym im emocjonalne wsparcie. Hensley, która jest właścicielką kucyka, była kiedyś molestowana seksualnie i ma zespół stresu pourazowego. Dostaje ataków paniki, a wtedy kucyk ją uspokaja.

Koń był spokojny podczas podróży. Amerykańskie media donoszą jedynie, że miał problem z zachowaniem równowagi podczas startu i lądowania. Hensley już zapowiedziała na Instagramie, że w przyszłości będzie z nim raczej podróżował samochodem.

Przeczytaj więcej
Komentarze