11-latka urodziła dziecko swojego 14-letniego brata? Rodzice myśleli, że ma problem z jelitami

Magdalena Barszczak
06.02.2018  13:00
11-latka urodziła dziecko swojego 14-letniego brata? Rodzice myśleli, że ma problem z jelitami
11-latka urodziła dziecko swojego 14-letniego brata? Rodzice myśleli, że ma problem z jelitami Fot: East News

Dziewczynka uskarżała się na bóle brzucha.

W Murcji, na południowym wschodzie Hiszpanii, 11-latka urodziła zdrowe dziecko. Policja podejrzewa, że ojcem noworodka może 14-letni brat dziewczynki.

11-latka nie była świadoma tego, że jest w ciąży. Nie wiedzieli o tym także jej rodzice, którzy są boliwijskimi imigrantami. Wezwali karetkę, ponieważ córka uskarżała się na silne bóle brzucha. Sądzili, że ich przyczyną są jelita.

W szpitalu Virgen de la Arrixaca okazało się, że 11-latka jest w ostatniej fazie porodu. Zarówno nieletnia matka, jak i noworodek czują się dobrze.

Sprawa ojcostwa

Teraz funkcjonariusze ustalają, kto jest ojcem dziecka. Jak donosi elespanol.com, policjanci są zdania, że to 14-letni brat dziewczynki. Aby to potwierdzić, zostaną przeprowadzone testy DNA.

Szef regionalnego ministerstwa zdrowia Manuel Villegas określił sprawę jako "wyjątkową" i zaoferował swoją pomoc dla rodziny. Poprosił również media, by powstrzymały się przed oceną sytuacji, zanim opinia publiczna nie pozna wyników badań.

To nie pierwszy przypadek ciąży w tak młodym wieku w Hiszpanii. W październiku 2010 roku w szpitalu Jarez dziecko urodziła 10-latka. Ona również pochodziła z Ameryki Południowej.

Szpital La Ariixaca w Murcji
Szpital La Ariixaca w Murcji Fot: Google Maps
Przeczytaj więcej
Komentarze