Dziadek molestował wnuczki, jedną zgwałcił. Horror trwał latami

Magdalena Barszczak
19.02.2018  09:51
60-latek zgwałcił własną wnuczkę. Usłyszał zarzuty
60-latek zgwałcił własną wnuczkę. Usłyszał zarzuty Fot: Pexels.com

Jedna z dziewczynek zaczęła się skarżyć na ból w okolicach krocza.

60-latek z Wałbrzycha molestował własne wnuczki. Jedną z nich zgwałcił, a wobec drugiej dopuścił się "innych czynności seksualnych". Według informacji "Gazety Wrocławskiej" koszmar trwał od 2014 roku.

Obie dziewczynki miały po 9 lat. Często zostawały z dziadkiem same w domu. Prawda wyszła na jaw, kiedy jedna z nich poskarżyła się rodzicom na bóle w okolicach narządów płciowych.

Z naszych ustaleń wynika, że mężczyzna dopuszczał się przestępstw wobec swoich wnuczek w okresie od 2014 roku do 5 lutego 2018 roku. Obie dziewczynki były w tym okresie regularnie przekazywane przez swoich rodziców pod opiekę dziadka - wyjaśnił Marcin Witkowski, prokurator rejonowy w Wałbrzychu. (gazetawroclawska.pl)

Zaniepokojony mężczyzna, przejęty skargami córki, zażądał wyjaśnień od swojego ojca. Sprawa została także zgłoszona na policję. Dziewczynki zostały przebadane i przesłuchane w obecności psychologa

60-latek usłyszał dwa zarzuty. Jeden za gwałt na wnuczce, za co grozi kara 12 lat pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Drugi za doprowadzenie do "innej czynności seksualnej". Za to przestępstwo może trafić na maksymalnie 12 lat do więzienia. Na wniosek prokuratury mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.

Dziadek molestował wnuczki, jedną zgwałcił. Horror trwał latami
Dziadek molestował wnuczki, jedną zgwałcił. Horror trwał latami Fot: Pixabay.com

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Czy 12 lat za gwałt na wnuczce to wystarczająca kara?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze