Ma 70 lat. Za 3 miesiące urodzi dziewczynkę

Magdalena Kulej
22.05.2018  14:07
Najstarsza matka na świecie
Najstarsza matka na świecie Fot: twitter.com/@ObregonHoy

Będzie wówczas najstarszą matką na świecie.

70-letnia María de la Luz z Mazatlán w Meksyku przekonuje, że jest w 6 miesiącu ciąży i wkrótce zasłynie jako najstarsza matka na świecie.

Jak podaje debate.com.mx, de la Luz nie ujawniła wielu szczegółów dotyczących ciąży. Na dowód swojej prawdomówności podzieliła się jednak z mediami zdjęciami USG z pewnej prywatnej kliniki.  Jak twierdzi kobieta, o ciąży dowiedziała się przed 3 miesiącami.

Bolały mnie nogi, wymiotowałam, miałam zawroty głowy. Już z 10 razy robiłam USG. Lekarze nie mogli w to uwierzyć – opowiada. (debate.com.mx)

Meksykanka ma już 7 dzieci. Dziewczynka ma być ósmym darem od Boga, jaki w ciągu trwającego 50 lat małżeństwa otrzymają María i Jorge. 

Kobieta przyznała, że niektórych z jej 7 dzieci nie ucieszyła radosna nowina matki. Potomkowie Marii uważają, że kobieta jest za stara na takie rzeczy. María jest innego zdania. Mimo swojego wieku nie zamierza podążać za sugestiami bliskich i przerywać ciąży. Jak mówi, póki co stara się żyć normalnie.

ZOBACZ TAKŻE: Odkryli najstarszego rekina świata. Urodził się przed Szekspirem

screenshot-twitter.com-2018.05.22-14-03-01
screenshot-twitter.com-2018.05.22-14-03-01 Fot: twitter.com/PuchetaOficial

Najstarsza matka na świecie  

Jeżeli jej zapewnienia się potwierdzą, a za 3 miesiące na świat przyjdzie wyczekiwana dziewczynka, kobieta zostanie najstarszą matką na świecie.

Poprzedni rekord ustanowiła Hiszpanka María del Carmen Bousada de Lara, która w grudniu 2006 roku w wieku 66 lat urodziła bliźnięta.

Zagłosuj

Czy ciąża podeszłym wieku to dobry pomysł?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze