93-latek jechał pod prąd i doprowadził do wypadku. Dzieci w szpitalu

Wojciech Kozicki
27.12.2017  09:47
93 latek doprowadził do wypadku
93 latek doprowadził do wypadku Fot: East News

Karambol na drodze ekspresowej.

Jak podaje policja, w ciągu trzech dni świąt na drogach doszło do 155 wypadków. Jeden z nich wydarzył się 26 grudnia na trasie S3 pomiędzy Świebodzinem, a Sulechowem w pobliżu wsi Kalsk w województwie lubuskim. Kierowca wjechał na rondzie zjazdem pod prąd i jak szalony pomknął niewłaściwym pasem.

Okazało się, że pirat drogowy ma 93-lata. Nie wykryto u niego alkoholu w organizmie. Ranne zostały 4 osoby, w ty dwoje dzieci, które trafiły do szpitala. Droga została zablokowana.

Jak informuje gazetalubuska.pl, senior kierujący toyotą zderzył się z audi Q7. Jego właściciel zeznał, że nagle zobaczył światła pojazdu jadącego na czołowe zderzenie. Gwałtownie skręcił chcąc uniknąć tragedii. Toyota rozpruła jednak jego bok, a samochody odrzuciło ok. 200 metrów od siebie.

Bez prawa jazdy

Refleksem wykazał się kierowca renault podróżujący za audi. Zobaczył chmurę dymu i zahamował. Kobieta jadąca za nim volkswagenem nie miała tyle szczęścia i wbiła się w niego jak taran.

Senior stracił prawo jazdy. Odpowie również za spowodowanie wypadku. To nie jednak nie koniec jego kłopotów, bo może więcej nie usiąść za kółkiem.

Dodatkowo wystąpimy z wnioskiem o przebadanie kierującego pod kątem jego zdolności do bezpiecznej jazdy dla siebie oraz innych uczestników ruchu – powiedział naczelnik zielonogórskiej drogówki Tomasz Szuda (gazetalubuska.pl).

To kolejny przypadek w Polsce, gdy starsza osoba doprowadziła do groźnej kolizji. W październiku w Białej Podlaskiej samochód wjechał w dwójkę nastolatków. Okazało się, że kierowca „malucha” miał prawie sto lat.

Tak 92-latek przejechał 2 kobiety w Warszawie:

Zagłosuj

Czy twoim zdaniem seniorzy powinni siadać za kółkiem?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze