300 Jedi kontra 60 tys. średniowiecznych piechurów. Bitwa godna ekranizacji

Redakcja
26.07.2017  16:26
Ultimate Epic Battle Simulator i bitwa Rycerzy Jedi
Ultimate Epic Battle Simulator i bitwa Rycerzy Jedi Fot: Youtube.com/SergiuHellDragoonHQ

Stalowe miecze zwarły się ze świetlnymi.

Średniowieczne bitwy nabrałyby znacznie większego rozmachu, gdyby brali w nich udział Rycerze Jedi. Nie jest to jednak już jedynie fantazja. Takie starcie rozegrało się 18 lipca. Wzięło w nim udział 300 członków pradawnego zakonu z sagi George'a Lucasa i 60 tys. wojowników uzbrojonych w broń białą. Nie da się znaleźć wzmianek o tym wydarzeniu w podręcznikach i kronikach, ponieważ przeszło jedynie do historii internetu. Mowa o słynnej bitwie w serwisie YouTube.

Jak informuje serwis Nerdist.com, prowadzący kanał SergiuHellDragoonHQ spełnił marzenia wielu fanów amerykańskiej franczyzy filmowej. Za pomocą narzędzia Ultimate Epic Battle Simulator stworzył scenariusz wspomnianej bitwy i wcielił jego realizację w życie. 

 

Jedi kontra zombie

Mogłoby się wydawać, że miażdżąca przewaga liczebna pozwoli średniowiecznej piechocie rozgromić przeciwników. Jednak Moc była silna i nie odstępowała śmiałków w pelerynach na krok. W kilkanaście minut rozprawili się z wrogą armią za pomocą mieczy świetlnych. Stalowe zbroje i tarcze na nic zdały się w walce z wojownikami o słabych umysłach chronionych przyłbicami.

To nie jedyna bitwa jaką w wirtualnym świecie stoczył pomysłowy internauta. Na jego kanale można obejrzeć starcie Jedi z amerykańskimi żołnierzami i armią zombie. Ciekawe, czy Disney zainspiruje się jego twórczością. Wykreowane przez niego potyczki widowiskowością nie ustępują temu, co można było zobaczyć w kinach.

Zobacz jak Jedi walczą ze zwykłymi rycerzami:

Przeczytaj więcej
Komentarze