5 oznak, że pijesz za dużo alkoholu

Redakcja
13.10.2016  17:15
5 oznak, że pijesz za dużo alkoholu

Imieniny, urodziny, rocznice - to okazje, które nie obejdą się bez alkoholu. Gdy, za często go spożywamy, stan naszego organizmu się pogarsza. Co gorsza, możemy popaść w alkoholizm.

1. Towarzyszy Ci ciągły stres

Badania wykazały, że nadmiar alkoholu wywołuje podwyższenie hormonu stresu. Często, gdy miewamy gorsze dni i wpadamy w depresje to sięgamy po wysokoprocentowe trunki, które wydaje Nam się, że pomagają. Jednak, tak naprawdę nasz stan psychiczny się tylko pogarsza.


Fot. flickr.com
2. Przed wyjściem na imprezę, określasz ile wypijesz
Jeśli rzeczywiście przed wyjściem na spotkanie, mówisz sobie, że dzisiaj tylko 3 drinki i koniec to znaczy, że nie raz przesadziłeś z alkoholem. Doprowadziłeś się do złego stanu i nie chcesz zrobić tego ponownie. Jednak, gdy wypijesz już te 3 drinki, jesteś na tyle rozluźniony, że chętnie sięgasz po następnego.


Fot. flickr.com

3. Picie samemu
Kiedyś nie pomyślenia. Jak alkohol - to tylko w towarzystwie. Samemu można oglądać seriale, filmy czy czytać książkę. Jednak, gdy zamiast tego sięgasz po ciężkie alkohole to wiedz, że to mogą być początku uzależnienia.


Fot. flickr.com

4. Pogorszenie pamięci
Coraz częściej zdarza Ci się zapomnieć załatwić ważne sprawy? Zapominasz o pracach, które sobie wyznaczyłeś? To może być wina alkoholu. Badanie opublikowane w 2014 roku sugeruje, że picie w nadmiarze napojów wyskokowych, prowadzi do spadku pamięci, koncentracji, rozumowania oraz umiejętności.


Fot. flickr.com

5. Gdy wracasz do domu, to myślisz o tym, aby się napić?
W domu zazwyczaj jest dużo do roboty. Jednak, gdy Ty myślisz tylko o tym, aby się napić alkoholu to nie jest z Tobą za dobrze. Po ciężkim dniu powinniśmy dać organizmowi odpocząć. Warto zjeść pożywny posiłek i wcześniej położyć się spać, aby być wypoczętym. Napoje wyskokowe na pewno nie dadzą Ci lepszego samopoczucia następnego dnia.

 

Fot. flickr.com
Źródło: blaber.pl
@DK

Przeczytaj więcej
Komentarze