Jakiego koloru są te buty? Kolejna zagadka podbija sieć

Redakcja
12.10.2017  13:26
Jakiego koloru jest ten but?
Jakiego koloru jest ten but? Fot: Facebook.com/girlsmouth

Opinie są podzielone.

Internauci szaleją na punkcie złudzeń optycznych. Po sukience, koszuli czy truskawkach kolejna fotograficzna łamigłówka podbija sieć. Jak informuje "The Sun", tym razem chodzi o buty. Post zamieściła na jednej z grup na Facebooku Nicole Coulthard, która nie potrafiła rozstrzygnąć, jaki kolor mają tenisówki.

Dziewczyny, moja przyjaciółka wysłała mi to zdjęcie z pytaniem, jaki kolor mają buty? Moim zdaniem są różowo-białe, ale ona widzi tu szary i niebieski. Kto ma rację? - napisała. (Facebook.com/Girlsmouth)

Jaki kolor mają te buty?

Post zyskał ogromną popularność na Facebooku. Jak można się domyślić, podzielił internautów. Niektórzy z tysiąca komentujących byli pewni, że widzą róż i biel, inni nie mieli wątpliwości, że buty są szaro-niebieskie. Byli też tacy, którym pogląd zmienił się w czasie oglądania zdjęcia.

Najpierw byłam pewna, że to szary, teraz widzę róż - pisała Kayleigh. 

Widzę róż i biel, ale w programie graficznym można zobaczyć, że to szarość i miętowa zieleń - komentowała Chelsea.

To bez wątpienia szary i miętowy, ale kiedy zmrużę oczy, widzę róż i biel - dodała Ceinwen.

Jaka jest prawda? Nicole przyznała, że buty w typie Vansów należą do jej przyjaciółki. Kupiła je kilka tygodni temu i kiedy wysłała zdjęcie mamie, ta napisała: pasuje Ci niebieski. Buty rzeczywiście wyglądały na takie, ale dopiero na zdjęciu. W oryginale były różowo-białe

Naukowcy mają wyjaśnienie dla takiej rozbieżności w postrzeganiu kolorów. Ich zdaniem sposób, w jaki widzimy, zależy od interpretacji mózgu i od tego, czy postrzega światło jako sztuczne, czy prawdziwe.

Tak wygląda but przy normalnym (dziennym) oświetleniu, czyli bez lampy błyskowej:

Przeczytaj więcej
Komentarze