Jeśli kochasz życie, nie sięgaj po kokainę i alkohol. Ta mieszanka niszczy psychikę

Redakcja
27.03.2017  11:43
Alkohol i kokaina
Alkohol i kokaina Fot: East News

Choć powody nie są jasne, lepiej unikać łączenia białego proszku z procentami.

Miłośnicy popularnego imprezowego zestawu - kokainy i alkoholu, po przeczytaniu tego tekstu prawdopodobnie skuszą się na chwilę refleksji. Najnowsze badania przeprowadzone przez amerykański Narodowy Instytut Zdrowia Psychicznego i Brown University pokazują, jaki wpływ na człowieka ma powyższa mieszanka.

Wnioski przedstawione przez naukowców przerażają. Okazuje się, że ci, którzy mają w zwyczaju nie tylko wciągać kokainę, ale także mieszać ją z alkoholem, mają 2,4 raza większe szanse na to, że odbiorą sobie życie niż ludzie, którzy wykazują skłonności samobójcze.

Badania objęły 874 kobiety i mężczyzn z USA, którzy otwarcie przyznają się do zamiłowania do substancji chemicznych i do regularnych myśli samobójczych. Wielu z nich zażywa leki uspokajające, pali marihuanę i nadużywa alkoholu, jednak to ci, którzy regularnie łączą wysokoprocentowe drinki z kokainą, marzą o śmierci częściej niż pozostali badani. 

Naukowcy nie są w stanie w stu procentach wyjaśnić, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Konkluzja w stylu "te narkotyki są złe i ta mieszanka jest zła dla człowieka" nie jest przekonująca, ponieważ brak w niej konkretów. Dlatego ambicją i obowiązkiem badaczy jest znalezienie odpowiedzi. W przyszłości może to uratować komuś życie. 

Przeczytaj więcej
Komentarze