Marihuana, alkohol i inne używki. Jak długo pozostają w ludzkim ciele?

Redakcja
14.03.2017  14:30
Jak długo marihuana pozostaje w ciele
Jak długo marihuana pozostaje w ciele Fot: Pixabay.com

Narkotyki potrafią wyrządzić wiele szkód w organizmie. Chwilowa przyjemność pozostawia za sobą ślad na wiele tygodni.

Ludzki organizm znany jest z umiejętności oczyszczania się z toksyn, część z nich wydalana jest poprzez pot, inne są składnikiem moczu. Ciało za wszelką cenę pragnie pozbyć się substancji, które nie są mu do niczego potrzebne, czasami zajmuje to wiele tygodni.

Znane używki potrafią zalegać w ludzkim organizmie nawet przez trzy miesiące. Toksyny często odkładają się we włosach, wędrują po krwioobiegu i utrzymują się w moczu. Usunięcie ich nie jest więc szybkim procesem. Niektóre przypadki wymagają pomocy lekarskiej, aby poprawnie oczyścić się ze szkodliwych toksyn.

Jak długo narkotyki pozostają w organizmie?

Serwis Business Insider zaprezentował wynik najnowszych badań za pomocą tabletki, z której łatwo jest odczytać czas wymagany na usunięcie konkretnej substancji. Przedstawione wyniki dają do myślenia, ponieważ według badania, popularne używki zostają z nami długo po chwilowej przyjemności.

Najkrócej w organizmie utrzymuje się LSD, które wydalane jest z krwi po trzech godzinach, a z włosów i moczu po trzech dniach. Najdłużej natomiast szkodzi nam marihuana, ponieważ pozostaje w krwi przez 336 godzin, znajduje się w moczu przez miesiąc i odkłada się we włosach przez 90 dni.

Na wykresie można znaleźć również inne narkotyki, takie jak: heroina, amfetamina, meta amfetamina czy morfina i kokaina. Warto dodać, że na liście znajduje się również alkohol, który wędruje w naszym organizmie przez 12 godzin, jest składnikiem moczu przez 5 dni, a włosy zatrzymują go na trzy miesiące.  

 

Przed zażyciem którejś z powyższych substancji można zastanowić się, czy warto obciążać organizm na wiele miesięcy dla chwilowej rozrywki.

Przeczytaj więcej
Komentarze