Od dwóch lat żywi się tylko bananami. Tak wygląda zadeklarowany frutarianin

Redakcja
09.08.2017  14:22
Stał się fruitarianinem i przeszedł na nową dietę. Żywi się wyłącznie bananami
Stał się fruitarianinem i przeszedł na nową dietę. Żywi się wyłącznie bananami Fot: YouTube.com/SWNS TV

Uważa, że zmiana sposobu żywienia odmieniła jego życie. Owoce dają mu mnóstwo energii.

Młody mężczyzna z Bristolu w Wielkiej Brytanii przeszedł na wyjątkową dietę. Nazywa siebie frutarianinem, czyli wegetarianinem spożywającym surowe owoce i warzywa. Zajada się wyłącznie bananami, ponieważ uważa je za doskonałe źródło pożywienia.

21-letni Dane Nash pochłania ich łącznie 150 w ciągu jednego tygodnia, co daje około 21 sztuk dziennie. Chłopak nie zwraca uwagi na zastrzeżenia lekarzy i dietetyków, który źle oceniają ten pomysł. Nieustannie przechodzi badania, aby udowodnić bezpieczeństwo i pozytywny wpływ żółtych owoców.

Perfekcyjne zdrowie, niekończąca się energia i wspaniałe samopoczucie - tak Dane opisuje swoje doświadczenia z bananami (odditycentral.com).

Jak podaje portal bbc.com, standardowe śniadanie składa się z dwóch zielonych napojów, wystarczy zmiksować szpinak z bananami. Obiad wzbogacony jest o różne jagody, borówki, porzeczkę lub żurawinę, do których dodaje się od 8 do 12… bananów. Dzień kończy się dużą sałatką z warzywami. W ten sposób Dane zapewnia sobie 3000 kalorii dziennie, co jest dość okazałym wynikiem. Przed niedoborem witamin chroni się suplementami.

 

Bananowy chłopiec

Młodzieniec zdecydował się na wyjątkowe rozwiązanie ze względu na swój trądzik. Przez wiele lat nie mógł się go pozbyć. Próbował różnych metod, ale nigdy nie przynosiły efektu. Reakcję organizmu zauważył po zmianie nawyków żywieniowych. Od dwóch lat króluje u niego banan. Jak sam przyznaje, w końcu zwierzęta również spożywają surowe rośliny.

Taki sposób odżywiania jest ubogi w wiele składników odżywczych, w tym białka i tłuszczów. Ważna jest zróżnicowana dieta, której tutaj brakuje – powiedziała dietetyczka Lucy Patterson (odditycentral.com).

Dane zaopatruje się w 18-kilogramową skrzynię każdego miesiąca. W ten sposób tanim kosztem żyje zdrowo i szczęśliwie. Nie wszyscy jednak pochwalają takie działanie. Uczeni są zdania, że wkrótce organizm może zacząć się buntować.

PS. Steve Jobs również był frutarianinem. Jak przystało na założyciela firmy Apple, upodobał sobie jabłka. ;-)

Zobacz wideo o historii zjadacza bananów:

Przeczytaj więcej
Komentarze